Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Rasmus Kadaja plaadi “Kadajane” esitluskontsert

12. jaanuar, 2019 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika Ait

19:00

rasmuskadaja

Piletid: EELMÜÜGIST 5 € / 7 €, KONTSERDI PÄEVAL 7 € / 10 €

Osta siit!

Rasmus Kadaja on noor lõõtsamängija, kes õpib Mulgimaal August Kitzbergi nimelise gümnaasiumi 11. klassis.

Huvi akordioni vastu oli see, mis Rasmus algselt muusikakooli uksest sisse lükkas. Seal nägi ta, kuidas Margus Põldsepp eesti lõõtsa mängis. See pill hakkas kohe Rasmusele meeldima ning pärast suurt lõõtspillipidu Harmoonika 2014. aasta juulikuus asus ta lõõtsa õppima. Oma esimese pilli ostis ta Heino Tartese käest vaid paar päeva pärast Harmoonikat. See pill on eriline, sest see on ainuke Heino Tartese kolmekoorine pill ning sellel on ka 5 bassipaari. Kui Rasmus oli juba 2 aastat lõõtsa mänginud, tuli välja, et tema sugulase isal olla ka vana pill olnud. Tuli välja, et see seisis juba 12 aastat kapinurgas. Omanik teadis rääkida, et lõõtsa on 1944. aastal valmistanud August Teppo õpipoiss Karl Ostra. Rasmus sai selle pilli esialgu koju kasutada ning hiljem kingiti see talle põhikooli lõpu puhul.

Kuulajale ütleb Rasmus veel nii palju, et talle meeldib väga mängida kiireid lugusid, polkasid. Eesti lõõtsal kõlavad polkad eriti hästi. Teda on inspireerinud väga paljud lõõtspillimängijad: Margus Põldsepp, Heino Tartes, Karl Kikas, Juhan Uppin, Ants Taul ja Aivar Teppo.

Kontserdil teevad kaasa Lõõtsavägilased.

Oluline teada:
* Kontserdile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Vältimaks lapse vanuse määramisega tekkida võivaid komplikatsioone, palume kaasa võtta vanust tõendav dokument.
* Raske puudega isiku saatja pääseb meie kontsertidele tasuta.
* Meie kontsertidele ei pääse ühegi loomaga sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised