Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
Laulumängude kursus

23. november, 2018 -
24. november, 2018

Pärimusmuusika Ait

Aeg: 23.-24. november
Koht: Pärimusmuusika Ait, Tasuja pst. 6 Viljandi
Koolitajad: Meelika Hainsoo ja Janne Suits

Õpime laulumänge ning saame teada, kuidas neid kasutada igapäevatöös laste, noorte ja ka täiskasvanutega. Kursus annab inspiratsiooni, pakub lisateadmisi ning laiendab laulumängude repertuaari.

Tere, minu nimi on Janne Suits ja ma olen tegelenud pärimusmuusika ja pärimuslike laulumängude õppimise ja õpetamisega juba viimased 15 aastat. Eriti suurt väljakutset on pakkunud algselt noortele mõeldud laulumängude repertuaari kujundamine ja sobitamine tänapäeva laste maailmapilti ja repertuaari. Üheskoos August Pulsti Õpistu kursusel käinud õpetajate ja huvilistega olen saanud palju viljakaid ideid, mida ka järgmistel kursustel edasi anda. 2014. a ilmus esimene osa kogumikust "Pärimuslikud laulumängud lastele". See kogumik sai koostatud just mõeldes aina kasvavale laulumängude kasutajaskonnale ja just lasteaia õpetajatele. Kogumik andis võimaluse laulumängude õppimiseks ka neile, kes ehk noodikirjaga ei ole elus kokku puutunud. Sai salvestatud kõik mängud ka cd-plaadile, et neid oleks võimalik ka suulisel teel omandada. Kogumiku suur menu viis selleni, et sügisel 2018. a on kogumikule ilmumas järg. Ka seekordsesse väljaandesse on koondatud laulumänge erinevatest Eesti piirkondadest ning sobitatud need kasutamiseks laste repertuaaris.

Laulumängu kursusel tuleb mängimisele voor-, tsõõr-, ring- ja viirumängud.

Tere, mina olen Meelika Hainsoo. Olen pärimusmuusikaga tegelenud paarkümmend aastat. Selle pika aja sisse on mahtunud lisaks muusikategemisele hulgaliselt õpetamist. Olen õpetanud pärimuslikku pillimängu, tantsu ja laulu eelkooliealistest lastest täiskasvanuteni. Läbi rahvalaulu ja pärimustantsu jõudsin ringiga laulumängudeni, millest on praeguseks kujunenud välja minu tõeline kutsumus. Traditsiooniliste laulumängude kasutamisest tänapäeval kirjutasin ka oma magistritöö, mille kaitsesin 2015. aastal. Laulumängude juures paelub mind eelkõige mängufenomen iseenesest. Mäng on suurepärane vahend enese korrastamiseks ning samal ajal asendamatu abimees pedagoogilises plaanis. Kuna pea kogu laulumängurepertuaar koosneb noorte ja täiskasvanute mängudest, on minu eesmärgiks panna lustiga mängima just täiskasvanud inimesed, et seeläbi kogeda laulumängu hoogu ja väge. Seejärel on juba lihtsam minna ka laste (või miks mitte teiste täiskasvanute) juurde, õpetada vanu mänge edasi ja koosmängimist nautida.

2018. aasta sügisel valmib laulumängukogumik “Õnnõkõn siin tsõõrin olla’”, kuhu olen koondanud 60 Võrumaal ja Sangastes mängitud traditsioonilist laulumängu. Kuna minu juured on sügaval Võrumaa mullas ja kultuuris ning ka praegu elan seal, siis olengi viimasel ajal tegelenud just selle piirkonna repertuaariga. Kogumikust leiab mänge koos nootide ja mängukirjeldustega nii vanemast kui uuemast laulumängukihistusest.

REGISTREERUMINE KURSUSELE

Kursuse tasu: 45 €

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 45 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida LAULUMÄNGUDE KURSUS ja oma nimi.

Makse garanteerib koha kursusel!

Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.
Öömaja: pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika Aidas 10€/öö.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised