Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Elektroonilise Pärimusmuusika Festival

18. aprill, 2015 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika ait

17:00

Festivalipass: 15 € OSTA SIIT

-----------------------

mt ja ppAjastul, mil luuperist on saanud juba ammu tavapärane vahend pärimusmuusikute pillipargis, on ka paljud teised elektroonilised muusikariistad leidmas teed pärimuslikku muusikat viljelevate artistide pilliarsenali hulka. Ammu on möödas aeg kui elektroonilisi muusikavahendeid seostati vaid tantsulise muusikaga. Tehnoloogia areng pakub võimalusi neid vahendeid kasutada mistahes muusikastiili juures ja pärimusmuusika pole siin mingi erand.

-----------------------

Lisaks sellele, et nende vahenditega jäljendatakse autentseid originaalpille ja -helisid, lastakse arhiivisalvestusi läbi vocoderite ja kasutatakse muid efekte, rakendatakse neid ka täiesti uue loomingu loomisel ja esinemistel iseenesestmõistevate abivahenditena. Seetõttu ongi esile tõusmas täiesti uus žanr pärimusmuusikamaastikul – ELEKTROONILINE PÄRIMUSMUUSIKA – mis ühendab endas nii autentse, sajandite taha ulatuva pärimuse ja moodsa tehnoloogia.

-----------------------

Eesti esimene Elektroonilise Pärimusmuusika Festival tahab koondada selle uue esilekerkinud žanri väljapaistvamad esindajad Viljandi pärimusmuusika aita, et ühepäevase festivali raames pakkuda teemakohaseid loengud/seminare ning mõistagi palju muusikat – ambientsetest helirännakutest kuni biidise-bassise tantsumuusikani välja.

-----------------------

17.00 LOENG-KONTSERDID aida kaminasaalis_

Sven Grünberg „Eesti elektroonilise muusika algusaastad". Loeng koos helinäidetega Eesti elektroonilise muusika teerajajalt.

Maarja Nuut „Luuperi kasutamine pärimusmuusikas". Loengu läbiviija, Maarja Nuut on üks esimesi pärimusmuusikuid Eestis, kes võttis oma loomingu esitamisel kasutusele luuperi.

Olev Muska „Eesti esimese elektroonilise pärimusmuusika heliplaadi sünd ja taustalugu". Välis-eestlane Olev Muska räägib 1985. aastal Austraalias välja antud plaadi „Old Estonian Walzes" sünniloost. 

 

sven maarja nuut muska

 

20.00 LIVED aida väikses saalis ja klaasosas_

luis1Luis Peixoto (Portugal) on multiinstrumentalist, kes on hüljanud erinevad bändid ning on alustanud soolokarjääri elektroonilistel abivahenditel ja instrumendil nimega Cavaquinho. Luis on portugali muusikamaastikul tegutsenud enam kui 15 aastat. Ta mängis populaarses folkansamblis Dazkarieh, mis külastas ka Viljandi pärimusmuusika festivali aastal 2009. Luisi soolokarjäär sai alguse umbes aasta tagasi ja on eelkõige mõjutatud soojamaa muusikast ja rütmidest. Tema filigraansed ja leidlikud biidid toimivad ühtmoodi nii horisontaalses kui vertikaalses asendis kuulamiseks. Vaata-kuula siit.

Pastacas, ehk Ramo Teder nimetab enda tehtud muusikat Lo-Fi folgiks. Luuperi, kitarri, mandoliini, flöötide, hiiukandle ja iseenda hääle abil sündiv muusika on midagi täiesti ainulaadset ja kordumatut. Ja seda mitte ainult Eesti vaid kogu maailma kontekstis, sest teda on märgatud ka mujal maailmas. Iseäranis populaarne on Pastacas Jaapanis, kus ta käib kontsertreisidel paar korda aastas. Ramo enamasti omaloominguline muusika ei toetu otseselt pärimusele, aga on sellest tugevalt mõjutatud ja kõlab seetõttu ajatult ning autentselt. Kuula helinäiteid siit.

Epifolium ehk väliseestlane Iisak Sulev Andreller mängib ambientset, akustilis-elektroonilist folkmuusikat. Leides suure osa oma materjalist Eesti rahvalauludest, ühendab Epifolium maagilise kõlaga kandled, õrnad kitarrid, helisevad metallofonid ja rahustavad löökpillid ühtseks tervikuks, tekitades niiviisi ainulaadse kõlaga ja sürreaalsed helimaastikud. Laval mängib multiinstrumentalist Iisak Sulev Andreller kõiki instrumente ise ning kasutab lisaks ka luuperit. Epifoliumi koduleht.

Trad.Attack! on läbi aegade uuenduslikeim pärimusmuusikakollektiiv Eestis. Toetudes pärimuslikele lugudele panevad nad omalt poolt sinna nii palju juurde, et tulemus kõlab tänapäevaselt ja värskelt. Lastes arhiivisalvestusi läbi filtrite ja lauldes läbi vocoderi ning kasutades muid tänapäevaseid tehnikasaavutusi sünnib muusika, milles on siiski ära tunda sajanditetagust algmaterjali. Trad.Attack! koduleht.

meisterjaan nimetab oma muusikat pärimusmuusikaks, mille allikaks on 6000 aasta vanused lood, mis ta aegadevahelisel telepaatilisel teel on ära õppinud. Koos kaaslasega sündivas muusikalises kavas kasutatakse palju sämpleid, analoogsüntesaatoreid, parmupilli, šamaanitrummi ja kitarri. Pillide mängimisel püüavad nad neid käsitleda nii, nagu oleks need just leiutatud ja elektrit kasutavad nad ainult juurte juurde naasemiseks, ei enamaks. Vaata videot siit.

 

ramo epifolium ruut trad attack ruut meisterjaan

 

DJ-d_

Etnokonservide DJ-d Läbi terve õhtu ja öö mängivad pärimusmuusika aida erinevates soppides muuusikat Raadio 2 saate Etnokonservid DJ-d Daysleeper, Don Erikson ja San Antonio. Muusikavalikus loomulikult tantsuline-elektrooniline maailmamuusika.

VISUAALID_

Frindo Kveiks

-----------------------

Festivali ajakava:

Loengud aida kaminasaalis:
17.00 Maarja Nuut
18.00 Olev Muska
19.00 Sven Grünberg

Lived:
20.00 Väike saal: Epifolium
21.00 Klaasosa: meisterjaan
22.00 Väike saal: Pastacas
23.00 Klaasosa: Trad.Attack!
00.00 Väike saal: Luis Peixoto

Etnokonservide DJ-d terve õhtu väikses saalis ja klaasosas

-----------------------

Elektroonilise Pärimusmuusika Festival Facebookis

-----------------------

Majutuse sooduspakkumine Elektr.Pärimusm.Fest. külalistele hostelis Just Rest 18.aprilli ööks:

1ne tuba 20€/öö
2ne tuba 25€/öö
3ne tuba 30€/öö
4ne tuba 35€/öö

Hind kehtib kui võetakse ühendust hiljemalt 16.04.2015 kas kirjutades See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või siis helistades 520 6772
Märgusõna: Elektrooniline pärimusmuusika 2015 Just Rest
Pakkumine kehtib kuni vabu tube jätkub.

-----------------------

KORRALDAJA_ EPMK

-----------------------

plakat esinejatega

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised