Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Külaline majas: Omakultuuriakadeemia - Helena Kesonen

9. aprill, 2019 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika Ait

18:00

Tasuta

Omakultuuriakadeemia semestri kolmas loeng.

9. aprilli loengus räägime teemal “Kagu-Eesti teatrimaastikel uidates”.

Loeng annab ülevaate võro- ja setokeelse teatri tekkest ja arengust. Lähema vaatluse all on Taarka Pärimusteatri lavastused, mida mõtestatakse läbi seto traditsiooni.

Helena Kesonen lõpetas 2017. aastal Tartu ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia teatrikunsti 11. lennu harrastusteatri juhi, lavastaja ja näitlejana. Pärast lõpetamist on tegutsenud peamiselt Lõuna-Eesti metsade vahel, lavastades 2018. aastal võrokeelse laulupeo Uma Pido ja setokeelse suvelavastuse "Vanahunt".

2018/19 hooaja teema on "Mida teha kultuuripärandiga?"

2018/2019 Omakultuuriakadeemia loengusari vaatleb erinevaid võimalusi pärimuse ja traditsiooniga suhestumiseks. Avatud loengusarja raames tutvustavad oma „pärimuskogemust“ nii erinevate loomevaldkondade esindajad kui ka pärimuskultuuri temaatikaga tegelevad akadeemilised uurijad. Kuidas kujuneb tõekspidamine sellest, mis on pärimus või traditsioon? Millist osa minevikust hinnata ning millist maha vaikida? Kuidas see aitab või takistab meil toimetada moodsas maailmas? Milline on õige viis traditsiooni edasikandmiseks. Ning kas seda üldse on vaja teha?

Loengusarja toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

 

omakultuuriakadeemia

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised