Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
ETNO metoodika koolitus pilliõpetajatele

18. jaanuar, 2019 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika Ait

Aeg: 18.-19. jaanuar ja 5.-6. aprill 2019
Juhendaja: Merike Paberits ja külalisõpetaja

Kursuse sisu:
Eesmärgiks on anda õpetajatele, läbi Ethno-metoodika, kätte juhendaja tööriistad, mis aitavad neil väga hästi hakkama saada tundides, erinevate muusikaliste gruppide ja orkestrite ees. Juhendaja meistriklassi praktiline kursus on mõeldud huvikoolide pilliõpetajatele ja head muusikalist ettevalmistust omavatele huvilistele.
Ethno-pedagoogika on välja töötanud EthnoFoniku meeskond Prantsusmaal, kes hakkas 2010.aastal korraldama Ethno laagrite juhendajate koolitusi.
Ethno-pedagoogika põhineb 3-l põhimõttel:
1. kõrva järgi õppimine
2. demokraatia - kõik on võrdsed ja õpitakse üksteiselt, Igaüks saab ennast panna õpetaja rolli ja õpetada teistele juhendaja kaasabil
3. koosmäng, kus tunni lõpus mängivad kõik koos. See annab suurepärast eduelamust kõgile osalejatele ning loob head atmosfääri ning inspiratsiooni edasistes õpingutes.
Meie kogemused on tõestanud, et seesuguse õppevormi läbi on võimalik kaotada õpetaja ja õpilase vaheline barjäär ning jõuda avastamisprotsessini, kus kõik on võrdväärsed partnerid. Selle tegevuse vahetuteks märksõnadeks on "uurimine", "teadmine" ning “tundmine”.

Juhendaja kursus on 2-osaline.
Kursuse 1. osas toimub Ethno-metoodika tudmaõppimine ja praktiline läbitegemine ning 2. osas tehakse praktika analüüsi ning kinnistatakse õpitud metoodikat.
Kahe koolituse vahepeal peavad osalejad läbima praktika erinevates laagrites või õppepäevadel, kus nad saavad õpitud oskused ellu viia ja katsetada praktiliselt läbi.

Juhendaja:
Merike Paberits
Merike on Pärimusmuusika Keskuse programmijuht ning Eesti ETNO laagri kunstiline juht. Igapäevaelus on ta muusik ja õpetaja Viljandi Kultuuriakadeemias. Tema põhiinstrumentideks on flööt, eesti torupill ja parmupill. Merike on tuntust kogunud järgnevates koosseisudes: Nikns Suns, Estonian Folk Orchestra, Paberits ja Tirmaste.
Merike on Ethno-pedagoogika õpetuse läbinud EthnoFoniku kursusel ning saanud praktikat paljudes Eesti ETNO ja välismaa Ethno laagrites.

Kursuse tasu: 125 eurot

Kursuse maht: 40 tundi

Ööbimine: pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika Aidas 10€/öö.

KURSUSELE REGISTREERUMINE

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 125 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida ETMO METOODIKA ja oma nimi.

Makse garanteerib koha kursusel!

Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Loobu Luba küpsised