Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Laste teisipäev

9. oktoober, 2018 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika Ait

15:00

Tasu: 5 € kord, üks laps koos lapsevanema(te)ga

15:00 Titelaulu- ja mängutuba (0-1 a). Tunni kestus 35-45 minutit
16:30 Väikelaste laulu- ja mängutuba (1-3 a). Tunni kestus 35-45 minutit
18:00 Pere laulu- ja mängutuba (3-7 a). Tunni kestus 45-60 minutit

Juhendaja: Kreete Viira

Titelaulu- ja mängutuba on koht kõige pisematele - neile, kes veel omal jalal ringi ei liigu.
Koos laste ja vanema(te)ga mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega. Lisaks räägime ära kõik rääkimist vajavad titejutud.

Väikelaste laulu- ja mängutuba on juba omal jalal liikuvatele kuni 3-aastastele mudilastele. Laste ja vanema(te)ga koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame esimesi tantsusamme seada, tutvume rahvakalendri tähtpäevadga ning kuulame ja katsume pille. Nii laps kui saatja on mõlemad tegevustesse kaasatud, et hiljem oleks kodus lihtsam salme-laule-mänge meelde tuletada.

Pere laulu- ja mängutoas mängime koos palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega ja kohe kindlasti laulame.
Mängima on oodatud eelkõige 3-7-aastased lapsed koos vanema(te)ga,
kuid loomulikult võib kaasa võtta ka nooremad ja vanemad õed-vennad või vanavanemad või... Ja igal juhul tasub kaasa võtta sõbrad – koos on vahvam mängida nii kohapeal kui ka hiljem kodus.

Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures; aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma ja Tartus 3 folgiringi. Igal aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi pärimusmuusika festivalil läbi viimas titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba.
Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised