Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
DakhaBrakha (Ukraina) Alexela Kontserdimajas

27. august, 2022

Alexela Kontserdimaja, Tallinn

19:00

21.90 - 58.90€

DakhaBrakha külgetõmbav muusika ühendab inimesi. See on unikaalne helimaailm, luues ühel hetkel folk-punk-kabaree, teisel aga minimalistliku atmosfääri.

DakhaBrakha on Kiievist pärit maailmamuusika kvartett. Nende üllatusi täis helimaastik keskendub kõlale ja hingele ning on inspireeritud Ukrainas valitsevast etnilisest mitmekesisusest. DakhaBrakha, mis tähendab vanas ukraina keeles "anna/võta", on samaaegselt uuenduslik ja ehe.

Ansambel eksperimenteerib Ukraina pärimusmuusikaga ning lisab sellele rütme meid ümbritsevast maailmast. Tulemusena tekib vaid neile omane muusika. Nad tutvustavad Ukraina meloodiaid kogu maailmale ning avavad sellele muusikale ka nooremate kuulajate südamed.

DakhaBrakha loomingus leiab mõjutusi nii India, Aafrika kui Austraalia pärimusmuusikast. Kvarteti jõuline hääl ja suur hääleulatus loovad helimaastiku, mis ei hooli riigipiiridest, kuid mille juured on kindlalt Ukraina kultuuris. Nende muusika, mis ühendab Ukraina folkloori ja teatri, on intiimne ja mässumeelne. Oma loomingus ekslevad nad kaasaegsete rütmide sügavustes ning kuulutavad kultuurilise ja kunstilise vabanemise sõnumit.
 
DakhaBrakha on andnud kontserte üle kogu maailma, jagades lava artistidega nagu Billie Eilish, Robert Plant, Paul McCartney, Kendrick Lamar.

2020. a avaldasid nad oma neljanda albumi „Alambari", mis salvestati 2019. aasta sügisel Brasiilias

Vaata videot siit.

Marko Halanevych – laul, darbuka, tabla, didžeriduu, akordion, tromboon.
Iryna Kovalenko – laul, džembe, basstrummid, akordion, löökpillid, bugay, zgaleyka, klaver.
Olena Tsybulska – laul, basstrummid, löökpillid, karmoška.
Nina Garenetska – laul, tšello, basstrumm.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised