Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Finale 2022

25. mai, 2022

Pärimusmuusika Ait

16:00

tasuta

25. mail 2022 toimub Viljandi pärimusmuusika aidas TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimus- ja rütmimuusika eriala lõpetajate diplomikontsertide festival "Finale", kus astuvad lavale neli muusika õppekava lõpetajat. Kontserdid on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele!

Madis Orr "Teekond"

25.05.22 kell 16
Viljandi pärimusmuusika aida väike saal
live.kultuuriakadeemia.ee

Bass – Lota-Loviisa Rohtla
Trummid – Egnar Hernits
Trummid – Johannes Eriste
Klahvpillid – Lisanne Pappel
Vioola – Kelly Veinberg
Viiul – Elina Kasesalu
Vokaal – Liine Palu
Kitarr – Madis Orr

Kontserdil kõlavad lood ja valminud seaded peegeldavad teekonda ja liikumist. Alati ei lähe kõik plaanipäraselt ning teekonnal olles kohtame tihti erinevaid inimesi, vahel jääme ka täiesti üksi, kuid oluline on lõpuks mõista, et see teekond on meie endi oma.

Jaan Pehk "Orelipoiss ise ja teisega"

25.05.22 kell 17
Viljandi pärimusmuusika aida suur saal
live.kultuuriakadeemia.ee

Naturaalkitarr, vokaal – Jaan Pehk
Naturaalkitarr, taustvokaal – Vaiko Eplik

Kavas on Jaan Pehki sooloprojekti "Orelipoiss“ laulud. Heidame ka põgusa tekstilis-muusikalise pilgu kirjandusrühmituse Tartu NAK (Noorte Autorite Koondis) olulisusele Orelipoisi loomingus.

Greete Paaskivi "Any Key Trio"

25.05.22 kell 18
Viljandi pärimusmuusika aida väike saal
live.kultuuriakadeemia.ee

Kitarr – Marcus-Albert Tuul
Trummid – Johannes Eriste
Klahvpillid – Greete Paaskivi

Hetk tähistamiseks, hetk sissepoole ja tagasi vaatamiseks, märkamiseks ja kohale jõudmiseks.

ANY KEY TRIO on uus energiline orelitrio-laadne koosseis Eesti jazzmuusika skeenes. Ansambel sai alguse TÜ Viljandi kultuuriakadeemiast, kus ühine kiindumus modernse ja eksperimentaalse helikeele vastu kannustas sõpru ka oma muusikat looma hakata. Bändi eripäraks võib pidada jagatud vastutust madalate sageduste eest pianisti ja kitarristi vahel, mis toob mängu duole omast harmoonilist vabadust, samas püüeldes kõlapildilt kvarteti täisväärtuslikkuse poole. Koosseisu enda sõnul on neid palju mõjutanud Chris Potter, Tim Miller, Janek Gwizdala ja nende erinevad eksperimentaalsed koosseisud.

Koosseisu pianist Greete Paaskivi nakatus jazzipisikuga Saaremaa rütmi- ja improvisatsioonilaagris, kus Maria Faust koos Ned Fermi ja Håkon Berrega mõjutasid teda oma positiivse hullusega selle parimas mõttes. Kultuuriakadeemias on tema erialaõpetajateks olnud Iñaki Sandoval ning Raun Juurikas.

Trummar Johannes Eriste alustas oma muusikaõpinguid hoopis viiulit mängides. Aastaid hiljem avastas ta enda jaoks löökpillid. Aja jooksul on ta kaasa löönud erinevates koosseisudes, nagu Ingrid Rabi Kvintett, Steps to Synapse, Tandem, Maris Pihlap band, Yayaya jt.

Marcus Tuul on Tartust pärit kitarrist, kelle õpetajateks TÜ Viljandi kultuuriakadeemias on olnud Marek Talts ja Andre Maaker. Hetkel täiendab Marcus ennast Soomes Metropolia ametikõrgkoolis Jere Haakana käe all.


Mats Piho "Muusikarajad"

25.05.22 kell 19
Viljandi pärimusmuusika aida suur saal
live.kultuuriakadeemia.ee

Viiul, laul – Mats Piho
Viiul, laul – Kelly Veinberg
Kitarr – Sten Aamer

Teekonna sisse jääb muusikat lastemuusikakooliaegsest külakvartetist, spordiaegsete muusikaliste katsetuste peegeldusi ja TÜ VKA õpingute ajal mõjutusi saanud lugusi. Muusikaliste numbrite vahele pajatan ka mõned lõbusad seigad sellest, miks just need lood kavasse sai valitud. Kontsert on kontrastne ja peidab endas üllatusi.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised