Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Kolme kandle tuur
Kolme kandle tuur Orissaare Kultuurimajas

13. aprill, 2022

Orissaare Kultuurimaja

19:00

7/10€

Aprillis saavad Eestis kokku kolm kanget kanneldajat, kes on oma riikide ühed tugevaimad mängijad.

Kontserdil mängivad kõik kolm eraldi aga mängitakse ka kolmekesi koos. Kõiki kolme kanneldajat seob see, et nad on kes pikemalt, kes lühiajalisemalt õppinud Helsingis Sibeliuse Akadeemias. Nad avavad kuulajatele selle ehk pealtnäha väikse pilli sügavad sisemaailmad. Koos minnakse tuurile üle Eesti erinevatesse kandle kogukondadesse. Tuur lõppeb Pärimusmuusika Aidas, kus toimub Väikekandle Festival, kus ka need samad muusikud väikekandle huvilistele õpitubasid teevad. 

Eva Väljaots
Loob muusikat väikekanneldel, mis on üks vanimaid pille Eesti ja soome-ugri muusikatraditsioonis. Tema improvisatsioonilistes palades kohtub iidne moodsaga, olles inspireeritud nii ümbrusest siin ja praegu kui ka ürgsetest muinasjuttudest ja muistsest kandlemuusikast. Ringreisil esitleb Eva Väljaots oma debüütalbumit, mis sisaldab omakirjutatud ja hetkeloomingust tulvil väikekandlemuusikat. Kuulaja on kutsutud kaasa mängulistele helimaastikele, kus iga kannel avab oma kõlaga omanäolise maailma.  

Laima Jansone
Traditsioonilise Läti kandle virtuoos. Improvisatsioon on tema esinemisstiili oluline osa, muusikaline koostoime meditatiivse ja impulsiivse vahel; iidne ja kaasaegne. Laima Jansone alustas oma professionaalset karjääri muusiku ja heliloojana 2011. aastal, andes välja oma esimese soolo-CD Sidrabs. Ta on avardanud kandlemängutehnikaid ning võtnud omaks ka sellised žanrid nagu etno jazz, ambient ja klassikaline muusika. Ta on toonud oma esinemised publiku ette nii Läti suurimates kontserdisaalides kui ka Itaalias, Belgias, Austraalias, Norras, Saksamaal, Jaapanis, USA-s jne.

Maija Pokela
Vabakutseline Soome kandlemängija ja laulja, kes on juba pikki aastaid esinenud ja õpetanud. Ta mängib erineva suurusega kandleid, enamasti 15-keelset väikekannelt ja 38-keelset kromaatilist kannelt. Ta mängib kolmes bändis: Kardemimmit, ENKEL ja Folk’Avant, tuuritades nende ja teiste projektidega üle maailma. Tema kirg on kasutada kannelt rütmilise instrumendina, mis saadab traditsioonilist tantsumuusikat ja loob erinevaid gruuve. Lisaks bändide ja projektidega muusika avaldamisele töötab Pokela oma debüütsooloalbumi kallal ning on välja andnud kaks soolosinglit.

--
Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised