Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
OKI KANO & MAREWREW (Jaapan)

20. aprill, 2022

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

15/20€

Aprilli eksootiliseks pärliks on Pärimusmuusika Aita esinema tulev Oki Kano & Marewrew, kes on pärit Jaapanist ja on Ainu kultuuri esindaja - Ainud on Jaapani põhjaosas ja vähesel määral Venemaal elav põlisrahvas, kes nii keeleliselt, kultuuriliselt kui ka geneetiliselt erinevad tugevasti jaapanlastest. Oki on kohaliku keelpilli Tonkori mängija, kes taaselustab oma kultuuri ja rahva pärimust kohaliku pärimusmuusika läbi. Koos Okiga astub lavale ka Ainu pärimusmuusikat viljelev acapella ja tantsu kooslus Marewrew, kes esitavad ka ainult ainudele tüüpilist upopo laulmisviisi(joigumine, kohalik laulmismaneer).

OKI KANO

OKI sündis jaapanlasest ema ja ainust isa perre. Pärast Tokyo Kaunite Kunstide Ülikooli lõpetamist kolis ta 1987. aastal New Yorki, kus ta töötas eriefektide kunstnikuna filmiproduktsioonidel. OKI naasis Jaapanisse 1992. aastal ja sai oma esimese Tonkori – traditsioonilise keelpilli, mille töötasid välja Sahhalinist pärit ainu põliselanikud. Kuigi pilli tol hetkel eksponeeriti muuseumides klaasi taga, polnud sel praktiliselt ühtegi pärimuslikku mängijat. OKI pühendas end Tonkori õppimisele ja hakkas peagi ise pille valmistama. 1996. aastal andis ta välja oma esimese albumi "Kamuy kor nupurpe". Varsti pärast seda asutas ta Chikar Studio, et julgustada teisi ainuartiste ja propageerida ainuartistide muusikat maailmas. Chikar stuudio on praeguseks välja andnud kokku 20 albumit, mille hulgas on ka pärimuslaulja Umeko Ando ja tänapäevases võtmes traditsioonilisi “Upopo” tantsulaule laulvate naisansambli Marewrew albumid. Oki Dub Ainu Bandis figureerib pärimuspill Tonkori koos trummide, bassi, klahvpillide ja raske dub-heliga. Nad esinevad festivalidel nii Jaapanis kui ka välismaal.

MAREWREW

OKI produtseeritud Ainu nais-a-cappella rühm MAREWREW laulab ja tantsib “Upopo” (traditsiooniline ainulaulu) taassünni ja traditsiooni püsimise nimel. Grupp naisi, kes tegelevad traditsiooniliste ainulaulude “Upopo” taasesitamise ja edasiandmisega. Ansambel taaselustab tõetruult Ainu juurtemuusikat “upopot”, lauldes erinevatest rütmimustritest koosneva loomuliku transi tunnetusega.Tonkori mängija OKI kaas-artistina on nad esinenud Austraalias, Saksamaal, USA-s jm ning pälvib praegu erinevate žanrite artistide ja loojate tähelepanu Jaapanis ja välismaal. Esimene minialbum "MAREWREW" ilmus 2010. aastal. Lisaks alustasid nad upopofestivali "Maleureu Festival-Aim for 1 million Upopo Chorus!". Festival toimus koos külalistega Haruomi Hosonost ja Masafumi Gotost (AKG).

Marewrew tähendab ainu keeles "liblikat".

--
Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised