Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Pärimusmuusika Aida 14. sünnipäev! Tuuletar (Soome), Zetod

25. märts, 2022

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

Eelmüük 12/15€
Alates 1.03 15/20€
Kuni 12-aastased lapsed (k.a) tasuta

Viljandi Pärimusmuusika Ait saab 14 aastaseks. Praegustel keerulistel aegadel oleme eriti tänulikud selle eest, et meie oma rahvuskultuuri hoidev ja toetav maja ühes Eesti väikelinnas on olemas ja saab pidada 14. aasta sünnipäeva.

Seetõttu soovime seda teie kõigiga ühel märtsikuu õhtul tähistada. Esinema oleme kutsunud põhjanaabrite soomlaste pärimuse lipulaeva Tuuletari ning meie oma mehepojad Zetod. Juba tuntud ja hinnatud pärimusbände soojendavad Noorte Pärimusbändide päeva võitjad Duo Tuus ja Tradimus.

TUULETAR
Metsik energia, beatboxi rütmid ja ebamaised harmooniad - Tuuletar (tuulejumalanna soome mütoloogias) viib oma uue lähenemisega Soome muusika laia maailma. Bändi meisterlikud lauljad loovad helimaastiku, kus beatboxi rütmid segunevad ülemaailmsete mõjutuste ja soome luuletraditsiooniga. Tuuletari värskendavalt originaalne muusika lummab kuulajaid üle kogu maailma, sest sellest kumab läbi siirast ja kütkestavat hinge.
2019. aasta mais andis Tuuletar Bafe Factory plaadifirma alt välja oma teise kauamängiva „Rajatila” („Piirjoon“). Pekko Käppi toodetud album võeti väga hästi vastu ning seda mängitakse raadiotes üle kogu maailma. Nende toores ja habras kõlapilt on inspireeritud trip hopist, art popist ning iidsetest loitsudest ja rahvajuttudest.
Bändi esimest albumit „Tules Maas Vedes Taivaal“ („Tules, maal, vees ja taevas“, Bafe Factory, 2016) saatis ülemaailmne edu ning see võitis maineka EMMA auhinna (mis on põhimõtteliselt Soome oma Grammy auhind) parima etnoalbumi kategoorias. 2017. aastal müüdi Tuuletari laul „Alku“ HBO menukale telesarjale „Troonide mäng“.

Tuuletari tulemist Soomest toetab Soome Instituut ja TelepART.

Finst logo EST 1TelepART WEB

ZETOD

Zetod om ansambli, kon mängväq pilli ja laulvaq viis Setomaalt peri nuurtmiist. Näide mängmisviisi üteldäs "punklooris", taa om sego rahvalaulust, rokist ja pungist. Poisiq laulvaq õnnõ seto keeli.

DUO TUUS

Kord otsustasid kaks pärimusmuusikutest sõpra võtta pillid kastidest välja ja teha midagi tuusa!
Lõuna-Eesti ja muu maailma võngete segu paneb jala tatsuma ja kõrva kuulama. Kui kokku saavad viiul ja lõõts, sünnib sellest ainult ägedust!
Marta Külaots – viiul
Herbert Konnula - lõõts

TRADIMUS

On kuueliikmeline sõpruskond, kelle silmad pillimängu ajal eriliselt säravad. Noored esitavad peamiselt enda seatud Eesti pärimusmuusikat, kuid repertuaarile lisavad vürtsi ka välismaised viisid ja autorilood.
Tradimus on üles astunud kodumaisetel festivalidel (Viljandi folk, Mooste Elohelü, Särin, Lõikuspidu) ja pälvinud žürii tunnustusi konkurssidel. Jõudu neil jagub, lavale nad sobivad ja kuulajatele meeldivad.
Tradimuse koosseisu kuuluvad:
Jakob Ermann (viiul, eesti torupill)
Susi Eerin Heinlo (viiul)
Kertu-Liis Õnnis (14-keelne väikekannel, päkarauakannel)
Randmar Tuulemäe (mandoliin, oktavmandoliin)
Mihkel Sildoja (karmoška, nuppakordion, eesti lõõts)
Katariina Nelli Tiisler (karmoška, nuppakordion)

ÕHTU KAVA

17.00 Jaani kirikus kontsert paastumaarjapäeva ja küüditamisohvrite mälestuspäeva tähistamiseks. Esinevad TÜ Viljandi kultuuriakadeemia pärimusmuusika üliõpilased. Kõlavad rahvakoraalid ja instrumentaalmuusika.

Pärimusmuusika Aidas

19.00 Tradimus ja Duo Tuus
19.45 Tuuletar (Soome)
21.00 Tort & Jämm
21.30 ZETOD

--
Sündmuse külastamiseks kehtivate terviseohutuse tõendamise nõuetega saab tutvuda siin.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised