Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Mari Kalkun “Keelega-meelega”

19. veebruar, 2022

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

14/18€

Sel aastal toome vabariigi aastapäeva ootuses kuulajateni ühe õige erilise koosluse kõrva- ja silmailust. Mari Kalkun on kokku pannud erikava, kus ta on välja valinud erinevad lood oma erinevatest loomeperioodidest, et tervitada meid kõiki, meie keelt ja meie maad. Kontserdi silmailus eest hoolitsevad Eesti Kunstiakadeemia tudengid Piret Pupparti juhendamisel, kes toovad publikuni imelise pärimusmustrite ja valguse sümbioosi ja varjudemängu.

Mari Kalkuni kontserdil "Keelega-meelega" kuuleb autori valikul läbilõiget tema rikkast laululoomingust. "Minu loomingus on aukohal eesti luuletajad - olen loonud laule nii Artur Alliksaare, Villem Grünthal-Ridala, Marie Heibergi, Bernard Kangro kui paljude Eesti ja Võro poeetide sõnadele. Võib isegi öelda, et tihti on muusika sündinud sõnasse: need luuletused on olnud uste avajad sajanditagustele lumeväljadele, kus "mööda teed lähevad reed" või noore naiskunstniku maailmavalule nagu Heibergi puhul. Lugude kirjutamise kaudu olen ise saanud ajas rännata ning tundnud tõelist ja põletavat tänutunnet, et minul on võimalus elada ja luua tänapäevases Eestis. Kutsun teidki kaasa rändama!"

Kontserdi nimilugu "Keelega-meelega" on muusiku enda sulest sündinud ning kõneleb oma keele ja identiteedi hoidmisest nii kodus, juurte juures kui laias maailmas. Kalkuni muusikasse on tihedalt põimunud regilaul ja viited pärimusele. Mitme pilli valdajana tuntud Mari Kalkun saadab end sel kontserdil nii kandlel, klaveril, akordionil kui kitarril.

Mari Kalkun on oma kontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides, New Yorgis ning käinud kuuel ringreisil Jaapanis. Tema muusika on leidnud märkamist muusika tunnustussündmustel ja kriitikute poolt. 2018. aastal valiti Kalkuni sooloalbum “Ilmamõtsan” album The Guardiani poolt aasta parimate maailmamuusika albumite esikümnesse. 2018. aastal tunnustati teda Tallinn Music Week artistiauhinnaga, 2019. aastal pälvis Kalkun Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia, mis on Eestis kaalukaimaks tunnustuseks heliloomingu valdkonnas. 2021. aastal kuulutas ERR Mari Kalkuni Aasta Muusikuks.

Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini teise kursuse tudengid loovad Piret Puppart juhendamisel omalt poolt pärimusmustritest inspireeritud mängulise valgusinstallatsiooni. Valgusornamentidega täidetud ruum kannab endas vihjeid eri kihelkondade pärandist suure ilmapuuni välja.
Kontseptsiooni autor: Piret Puppart
Kujunduse juht: Marin Nooni
Kunstnikud: Marin Nooni, Liisbet Karjel, Alice Pärtelpoeg, Joanne-Heleene Sõrmus, Katariina Seepter, Edvard Vellevoog, Kristjan Lindsalu, Liis Laanisto, Mai Riin Salumaa, Carl-Rasmus Õunaste.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised