Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert "Ruhnu saare lood ja laulud" tuur
Ruhnu saare lood ja laulud: Annikoru Laululava

21. juuni, 2021

Annikoru Laululava

19:00

7-10€

“Seda muusikat kuulates satud korraga vanale ja uuele Ruhnu saarele, mida ühendavad laineloks, männid, valge rannaliiv, kurjad sääsed, kaks kirikut ja Ruhnu viiulilaager Karoliina Kreintaali ja sõprade eestvõttel. Ruhnu tundub kauge ja eraldatud lõunameresaarena, kuhu sattumine on juba iseenesest märkimist väärt. “

Leanne Barbo / Ajakiri “Muusika” 

“Karoliina, Lee, Sänni ja Kairi vaatavad oma muusikaga mööda Ruhnu karust ja kilusõjast Lätiga, hoopis sügavamale Ruhnu saare ja sealse rahva traditsioonidesse ja igapäevaellu. Nii toovad kolm muusikut ja jutuvestja meieni väga rikka kultuuripärandiga saare, mis kannab endas põnevat sümbioosi rootsist ja eestist ning vaid sellele saarele omaseid lugusid ja laule. “

Tarmo Noormaa / Eesti Pärimusmuusika Keskuse juht 

Ringreisile sõidab üle Eesti südameid ja tantsujalgu võitnud ehe pärimusmusikaprojekt “Ruhnu saare lood ja laulud”. See on kolme viiuldaja ja laulja – Karoliina Kreintaali, Lee Tauli, Sänni Noormetsa – ning jutuvestja Kairi Leivo interpretatsioon ruhnurootslaste muusikapärandist, saare värvikast ajaloost ning kohalikust külakroonikast.

Asjaosaliste kiindumus selle väikese Eesti saare muusika vastu sai alguse õnnelikust juhusest aastal 2009. Nimelt komistas Karoliina Malmö linnaraamatukogus otsa 1938. aastal salvestatud ruhnurootsi koraalilaulude ja pulmamuusikaga plaadile ning see, mis ta sealt kuulis, ei andnud talle enam rahu. 2014. aastast alates on Ruhnus toimunud igasuvised viiulilaagrid, mille eesmärk on vana ruhnurootsi muusika taas ellu äratada ning saar muusikast kihama panna.

“Ruhnu saarel mitu otsa” on ka samade muusikute poolt 2019. aastal välja antud album, mis kandideeris tänavu Etnokulbi ehk pärimusmuusika aastapreemiate jagamisel kolmes kategoorias: ehe pärimusmuusika, aasta album ning aasta debüütalbum.

Karoliina Kreintaal - viiul, vioola, laul
Sänni Noormets - viiul, vioola, laul
Lee Taul - viiul, laul
Kairi Leivo - jutuvestmine

Videod:
https://youtu.be/dbBTvLe49sI
https://youtu.be/aorSh8-8skg

 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised