Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Kaminakontsert 2x2: VIIK + Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask

17. veebruar, 2021

Pärimusmuusika Ait, väike saal

19:00

10-12 €

NB! Kavas on tehtud muudatus: algselt planeeritud duo Leik on asendatud Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekase kontserdiga!

Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask
Kaisa Kuslapuu ja Karl Laanekask on kaks sõpra, kelle koosmusitseerimine sai alguse Karli magistriõpingutest pärimusmuusikas ning jätkus Tartu tantsuklubide taktis. Neist on kujunenud omanäolise laenguga duo, mis paneb pisut kulmu kergitama: bändžo ja klaver pole just esimesed (sageli mitte isegi viimased) pillid, mida sedasi koos mängitaks või mis seostuksid eesti pärimusmuusikaga, kuid just pärimuse põhjatut varasalve on nad riisuma asunud ning omavaheline kokkukõla (vahepeal isegi absurdne) annab aga hoogu juurde. Kaisa ja Karli repertuaari kuuluvad põhiliselt nende lemmikud tantsulood või muud põnevad arhiivileiud, sekka ka pisut omaloomingut.

Kaisa Kuslapuu - klaver, karmoška
Karl Laanekask - bändžo

Facebook 

VIIK 
Instrumentaalansambel VIIK ühendab kahte Eesti pärimusmuusika maastikul juba nime teinud muusikut, kes on otsustanud oma instrumendid ja loomevõime ühendada. 12- keelne kannel ja kitarr otsivad kokkukõlasid ja eneseväljendust omaloomingu maailmast. Duo muusika on isiklik ja autorite nägu, andes kuulajale võimaluse osa saada loojate rännakutest, argipäevast, sündmustest ning kõige sellega kaasnevatest emotsioonidest. Kannel ja kitarr pole just tavapärased lavapartnerid, sestap on eriti nauditav, kuidas duo VIIK muusika kõlapildis need ühtseks tervikuks sulatavad. Ansambli algushetkeks võib lugeda 2019. aasta juunikuud, mil nägi ilmavalgust esimene ühiselt loodud lugu „372“.

Kadri Lepasson - 12keelne kannel
Ott Kaasik - kitarr (rootsi lauto)

Facebook
Videod:
https://youtu.be/cbD0T3Vp-wM
https://youtu.be/tACValLaxJo

Jaanuaris ja veebruaris leiab aset mini-kontserdisari “Kaminakontsert 2x2”, kus ühe õhtu jooksul astuvad lavale kaks duot: üks juba kauem tegutsenud ja teine tudengitest koosnev duo. Tulemuseks on õdus õhtupoolik mõnusa muusikaga.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised