Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Tantsumaja: Toomas Valk, Piret Aus ja karmoška meistriklassi kursuslased

13. november, 2020

Pärimusmuusika Ait

19:00

4 - 6€

AJAKAVA
19.00 Tantsuõpituba Ülo Saaremõtsaga
20.00 Tantsumaja algus
20.00 Piret & karmoška-kamraadid
20.30 Toomas Valk
21.30 Karmoška meistriklassi õpilased
22.00 Toomas Valk ja Klubikarmoška
22.30 Vaba lava tantsuks mängijatele

Seekordne tantsumaja on karmoškade päralt. Tantsijate rõõmuks mängivad meistriklassi õpetaja Toomas Valk ning tema õpilased ja algajate karmoškamängijate õpetaja Piret Aus oma kursuslastega. Karmoškavõlur Toomas Valk mängib kõigepealt oma traditsioonilisema tantsumaja kava ning õhtu teises pooles jõuab kuulajate-tantsijateni tema uus põnev katsetus nimega Klubikarmoška, kus pill saab sootuks teise konteksti paigutatud ja mäng saab, nagu ka nimi ütleb, sootuks klubilisema rolli. 

Piret & karmoška-kamraadid
Oleme karmoškamängus esimesi samme tegemas. Kõik on nii uus ja huvitav. Leiame pilli seest üles paar traditsioonilist tantsuklubi lugu ning kui Aus olla, siis meie repertuaar ulatub "Kodukese" laulust ABBA-ni. Tantsijaid ei tohiks meie muusika segada 🙂 Kerget jalga, nobedat näppu ja jääme kohtumiseni!

Toomas Valk
Toomas Valk on omanäoline karmoškamängija Setomaalt Nedsaja külast. Pillimängu õppis ta omal käel enam kui 20 aastat tagasi, mängides tantsuks Tartu tantsuklubides. Nüüdseks on ta välja arendanud eripärase mängustiili, kus hoolimata variatsioonide- ja sünkoopiderohkest kõlapildist jäävad tantsulood ikka tantsitavateks ning muusikas on mõnu. 

Klubikarmoška on Toomase uus muusikaline katsetus, kus karmimatele karmoškaviisidele lisab veel vunki trampkast (stompbox). Kõlab peamiselt Toomase omalooming, aga sõna saavad ka klubihitid laiemast maailmast. 
Vaata lisa: http://pillimees.weebly.com/muusika.html

 
Tantsumaja on Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud pidude sari, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab ehedalt tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga. Iga tantsumaja algab tantsuõpitoaga, mis annab võimaluse teadjate õpetusel tantsusammegi õppida.

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised