Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Stella Chiweshe (Zimbabwe)

20. oktoober, 2020

Pärimusmuusika Ait, väike saal

19:00

10 - 12€

Zimbabwe rahvusvaheliselt tuntuim ja viljakaim artist Stella annab Eesti ainukese kontserdi Viljandis. Stella oli 1980-ndatel ja 1990-ndate alguses silmapaistev maailmamuusikatäht, kes astus mitmel korral üles WOMAD festivalil ning oli regulaarne külaline John Peeli shows BBC-raadio 1 kanalil. Hüüdnime “Mbira kuninganna” kandev Stella on tuntud eelkõige just oma koduriigi hõimu Shona traditsioonilise pilli mbira dzavadzimu mängijana, kes pilli õppides ei riskinud ajakirja “Uncut” sõnul mitte ainult jäiga ühiskondliku hukkamõistuga, vaid ka pideva hirmuga vahistatud saada. Seepärast on ta ka üks väheseid Zimbabwe naisi, kes seda pilli valdab. 

Stella on endiselt uskumatult võimas ja ülimalt hingestatud esineja ja suurepärane laulja. Tema lood räägivad vabanemisest ja spirituaalsetest kogemustest, mida on edasi antud põlvkondadelt põlvkondadele. Tema kontsert on aja- ja kultuuriränne igale kuulajale. 

Praegusel ajal elab Stella Saksamaal. Viljandisse jõuab ta aga Lätist, kus annab kontserdi päev enne Viljandis esinemist. 

2018. aasta septembris andis Glitterbeat välja Stella Chiweshe kauaoodatud uue albumi "Kasahwa", mis on tema varajaste Aafrika singlite kogu.

KUULA

Loe:
World Minimal Music Festivalil tehtud intervjuu
The Attic Magazine arvustus
Ajakirja “UNCUT” arvustus

Vaata:
https://youtu.be/hEQxNommhew
https://youtu.be/expOx1zf6ME

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised