Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Vabariigi Pillimehed: Juhan Uppin ja Martin Arak

3. detsember, 2020

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

8 - 12€

3. detsembril leiab aset üks õige eriline õhtu, teie ette astuvad kaks vabariigi pillimeest - 2018. aastal valitud ja rahva poolt palavalt armastatud lõõtsa- ja päkarauakandlemängija Juhan Uppin ja 2020. aastal värskelt uueks vabariigi pillimeheks valitud rahvapidudele palavalt oodatud kandlemängija Martin Arak, kes laiemale kuulajaskonnale tuntud “Kandle Ossi” nime all.

Kontsert on kahes osas.

Juhan Uppin

Peamiselt lõõtspillimängijana tuntud Juhan Uppini muusikaline pagas on mitmekülgsem, kui enamik kuulajaid arvata oskab. Oma kontsertidel võtab Uppin oma eri tahud lahti ja paneb taas kokku: nii lõõtspilli-, kui ka kandlemängijana, nii traditsiooni hoidjana kui ka loojana. 
Kontserdil kõlavad kaks ehedat eesti rahvapilli: Aksel Tähnase päkarauakannel ja August Teppo lõõtspill. Kontserdil tulevad esitamisele traditsioonilised lood lõõtspilli- ja kandlepärimusest, millega Uppin teeb kummarduse vanameistritele August Teppole, Karl Kikasele, Richard Reinole, Aivar Teppole, Aksel Tähnasele jt.  Samas kuuleb ka, kuidas Uppin lõõtspilli 21. sajandisse on toonud. Lisaks pärimuslugudele saavad kõlama ka omalooming ja igihaljad, armastatud ja üldtuntud lood ja laulud.
Juhan Uppin on kahel viimasel aastal välja andnud kaks sooloalbumit: "Pikk lugu" (2018, lõõtspill) ja "Päkarauakannel" (2019).

Juhan Uppin – päkarauakannel, lõõtspill


Martin Arak 

Martin Arak on üks lihtne Eesti mees, kelle armastatud hobiks on saanud tema esiisade kombel rahvakandle mängimine. Sõbrad ja tuttavad kutsuvad teda Kandle Ossiks, sest pole just igapäevane nähtus, et üks ligemale sada kilo kaaluv kiilakas mehejurakas võtab talle armastatud pilli kätte ja hakkab sellest häält välja kiskuma. Mõne loo saatel on Oss isegi oma häälepaelad valla löönud ja kuulajaidki kaasa laulma kutsunud. Pealtnäha ossiliku fassaadi taga peitub tegelikkuses kahe tütre isa väga õrn hing ja soe süda, mis on ka kuulajatele lahkelt avali. 

Martin Arak - rahvakannel

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised