Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert
Svjata Vatra plaadiesitluskontsert "Maailm, sa muutud"

25. september, 2020

Pärimusmuusika Ait, suur saal

19:00

8 - 10€

Eesti-Ukraina folk-rock ansambel Svjata Vatra on tuntud oma särtsaka muusika ja tulise esinemise poolest. Põhjamaise kõlaga parmupill ja torupill pakuvad põnevat kaaskõla temperamentsele ukraina tromboonile. Svjata Vatra muusikutele on alati oluline sisemine põlemine, mida vahetult publikuga jagatakse! Sellest ka bändi nimi - Svjata Vatra - Püha Tuli!

Kui Ruslan Trochynskyi kirjutas 2019. a. suvel laulu “Maailm, Sa muutud” ja selle järgi nimetati uus CD, ei osanud keegi arvata, kui prohvetlikuks see võib kujuneda. CD loomishetkest kuni esitluseni 20. märtsil 2020 on kogu maailm ennenägematus globaalses muutuses, millest on märgatavalt puudutada saanud kogu muusikamaailm. CD “Maailm, sa muutud” valmis koostöös kolme põlvkonna ja kolme eri riigi muusikutega. Nii soovitakse välja tuua elu oluliste väärtuste edasiandmist vanavanematelt lastele ja lastelastele ning tähtsustada põlvkondadevahelist sidet ja muusikute kultuurideülest koostööd. 

Svjata Vatraga laulavad kaasa bändi solisti Ruslani tütar Rute ja Eestis elavate Ukraina vanaemade folklooriansambel Žurba. Rute Trochynskyi on “kasvanud” ühes bändiga ja laulnud isaga sellest saati, kui unelauludele kaasa laulma hakkas. Koos ansambliga Svjata Vatra on ta laval esinenud alates 5. eluaastast, nüüdseks siis 10 aastat. 

Folklooriansambel Žurba tegutseb Tallinnas juba 28 aastat ning on esinenud Eestis ja välisfestivalidel. Kaugema külalisena lisab võluva Tuva kurgulaulutraditsiooni Radik Tyulyush, keda tuntakse ansamblitest Huun Huur Tu ja Chalama Project. Svjata Vatra muusikuid ja Tuva folkmuusikut ühendab sõprus ja pühendumus oma rahvatraditsiooni elavana hoida ning teiste kultuuridega jagada. 

Svjata Vatra: 
Ruslan Trochynskyi – laulja, tromboon, vikat
Juhan Suits (Juss) – Eesti torupill
Robin Mäetalu – kitarr
Ats Tani –  basskitarr
Karl-Heinrich Arro – Trummid
külalisena Rute Trochynskyi - laul

Koduleht: http://svjatavatra.com/
Facebook
Videod:
https://youtu.be/9LXJelprXSQ
https://youtu.be/7xP7N5r4_E4

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised