Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kontsert Vabariigi Pillimees Juhan Uppini kontserttuur
Vabariigi Pillimees Juhan Uppini kontserttuur: Konguta Rahvamaja

29. oktoober, 2020

Konguta Rahvamaja

19:00

5 - 8€

Täispikk soolokontsert kahes osas koos vaheajaga. 

Peamiselt lõõtspillimängijana tuntud Juhan Uppini muusikaline pagas on mitmekülgsem kui enamik kuulajaid arvata oskab. Eesti tuuri raames jõuab Juhan igasse maakonda, kus iga kontserdiga võtab Uppin oma eri tahud lahti ja paneb taas kokku: nii lõõtspilli-, kui ka kandlemängijana, nii traditsiooni hoidjana kui ka loojana. 

Kontserdi esimeses pooles kõlavad kaks ehedat eesti rahvapilli – Aksel Tähnase päkarauakannel ja August Teppo lõõtspill – ja traditsioonilised lood lõõtspilli- ja kandlepärimusest, millega Uppin teeb kummarduse vanameistritele August Teppole, Karl Kikasele, Richard Reinole, Aivar Teppole, Aksel Tähnasele jt. 

Kontserdi teises osas kuuleb, kuidas Uppin lõõtspilli 21. sajandisse on toonud. Kõlab omalooming, traditsiooni, repertuaari, mängustiili ja -tehnika avardamine. Viimane veerand kuulub kontserdil aga igihaljastele, armastatud ja üldtuntud lugudele ning lauludele. 

Juhan Uppin on kahel viimasel aastal välja andnud kaks sooloalbumit – "Pikk lugu" (2018, lõõtspill) ja "Päkarauakannel" (2019) ning 2018. aastal Eesti Pärimusmuusika Keskuse poolt pärjatud Vabariigi  Pillimehe tiitliga.

Juhan Uppin – päkarauakannel, lõõtspill

Facebook

Videod:
https://www.youtube.com/watch?v=E9l2NojzyaM
https://www.youtube.com/watch?v=viTuiPR0NnA
https://www.youtube.com/watch?v=MsJ9qt_19c4

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised