Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Kursus
V Parmupillifestival

2. veebruar, 2018 -
3. veebruar, 2018

Erinevate Tubade Klubi

Cätlin MägiAeg: 2-4.02.2018

Festivali kava
IN ENGLISH

Reede, 2. veebruar kell 20.00 
Suur Parmupillikontsert ja klubi
ESINEJAD: Cätlin Mägi plaadiesitluskontsert, Meisterjaan, Katariin Raska, Tom Willy Rustad (Norra), Áron Szilágyi (Ungari) 
Koht: Klubi Sinilind, Müürivahe tn 50, Tallinn
Pilet: 7/10 (õpilased, pensionärid/ täiskasvanud)
PILETILEVI

Laupäev, 3. veebruar kell 11-24
Õpitoad, kontsert, vabalava ja tants parmupillide järgi. 
Õpetajad: Juhan Suits, Cätlin Mägi, Ulvi Võsa, Meisterjaan, Katariin Raska, Andres Siimann, Tom Willy Rustad (Norra), Áron Szilágyi (Ungari) jt.
Koht: Erinevate Tubade Klubi, Telliskivi Loomelinnaku A1 hoone IV korrus, Tallinn
Kogu päeva pilet: 7/10 (õpilased, pensionärid/ täiskasvanud)
PILETILEVI

Pühapäev, 4. veebruar kell 15 

Kontsert-mäng "Parmu pill"

Katariin Raska ja Kadri Skudra Suits

Kontsert-mäng „Parmu pill” jutustab lugusid. See on Katariin Raska ja Kadri Skudra Suits'u esimene koostöö, mis sünnib muuseumikeskkonnas mängitavast parmupillimuusikast ja nukuteatrikunsti abil loodavatest installatsioonidest. Mõlemale autorile meeldivad omal viisil muusika, etenduskunstid ning meediumite kokkumäng.
Koht:
 Nukumuuseum, Lai 1/Nunne 4
Pilet 9 / 12 (õpilased, pensionärid/ täiskasvanud)

PILETILEVI

NB!

Laupäevastes õpitubades osalemiseks on vajalik registreerumine!
Festivali kontsertide külastamiseks ei ole vaja registreeruda.
Palume teid lahkesti parimaid mängijaid kuulama tulla.
Piletid Piletilevist ja Nukuteatrist ja kohapealt. 

 

Viiendat korda toimuv parmupillifestival kutsub 2.-4. veebruaril 2018 kõiki huvilisi, kel kodus parmupill mängimist ootab, astuma esimesi samme koos eesti parimate parmupillimängijatega. Festival pakub ka suurepäraseid kontserte ja võimalusi üles astuda vabal laval.  Ootame ka osalejaid mitmelt erinevalt maalt.
Festivali raames toimuvad õpitoad algajatele ja edasijõudnutele, ühine koosmäng ja luuakse parmupilliorkester. Kontsertidel saab näha ja kuulda parmupillimängu nii sooloesituses kui ka ansamblimängus.

Soovitame oma pillid kaasa võtta kui on, kohapeal saab ka pille laenata. Samuti saab pille soovi korral osta.

NB! Palume pilli õppimise soovi korral end kindlasti registreerida. Algajatel soovitame kindlasti kohal olla päeva alguses, kui toimuvad esimesed õpitoad.

 

ESINEJAD JA ÕPETAJAD FESTIVALIL

 MG 4953

Cätlin Mägi on pärimusmuusik ja parmupillientusiast, kes on aastaid tegelenud muusika abil maailma parandamisega. Aga nüüd on tal uus plaan! Kasutada selleks oma kollektsioonis leiduvat pooltsadat parmupilli, mille helisid Cätlin kõigi rõõmuks oma uuel plaadil kõlada laseb. Sooloplaadil „Mu pill parmupill“ kõlab pärimusmuusika. Ega need ole ühe pilliga mängitud lood, kuulda saab justkui tervet parmupilliorkestrit, kuna virtuoos esitab repertuaari, mis nõuab korraga mitme parmupilli osavat käsitlemist. Selline lähenemine on paljudele uudne ja muudab selle pealtnäha monotoonse instrumendi muusika ka plaadilt kuulates nüansirikkaks ja mitmekesiseks. Erinevate parmupillide harmooniale lisavad pinget luuperid ning efektiplokkide rägastik. Lugude instrumentaalpartiisid täiendab Cätlini vokaal, mis lisab veel ühe kihi niigi rikkasse helipilti, moodustades nii nauditava terviku, mis on ühtmoodi köitev nii albumilt kuulates, kui elavas esituses. Festivalil toimub plaadiesitluskontsert “Mu pill parmupill” ja lisaks teeb Cätlin ka õpitoa 4-6 parmupilliga mängimisest.

KUULA LUGU! 

aron szilagyi press

Áron Szilágyi (Ungari) on maailmas üks tuntumaid ungari parmupillimängijaid. Tema isa oli parmupillimeister ja seetõttu anti poisile pill kätte juba kolme aastaselt. 1997. aastast alates algas tema muusikukarjäär parmupillimängijana. Áron Szilágyi on välja andnud kolm sooloplaati, salvestanud plaate paljude erinevate ansamblitega ja osalenud lugema tus hulgas muusikalistes projektides. Tema mängustiil on dünaamiline, intensiivne ja eksperimentaalne. Tema pillimängus võib kuulda muusikalisi rännakuid Siberist Transilvaaniani.

VAATA YOUTUBE VIDEOT 

Portrett Tom W 1

Tom Willy Rustad (Norra) on üks tuntumaid ja ägedaimaid Norra multiinstrumentaliste, kes mängib lisaks parmupillile ka kaherealist lõõtsa, kitarri, cittern’i ja pikkvilet. Muusik, helilooja ja õpetaja Tom Willy Rystad on võitnud Norra parmupillimängijate konkursse. Tema mängustiil on õpitud Norra parmupillimeistritelt Bjørgulv Straume’lt ja Knut Tveit’ilt. Oma ansambliga Kvarts on ta välja andnud mitmeid muusikakogumikke. Festivalil esineb Tom Willy reedesel kontserdil ja tutvustab laupäeval õpitubades norra parmupillimängu.

 

 

KatariinRaska3

Täpselt 10 aastat saab täis ajast, mil Katariin Raska õppis parmupillil selgeks oma esimese pilliloo.Oma mitmekesise muusikalise tegevuse seas on parmupillimäng see valdkond, kus on tema jaoks kõige meelepäraseim ning nauditavam suund on traditsoonipuhas mäng. Album „Parmu pill“ on pühendatud Eesti muusikale ning erinevatele parmupillidele. Plaat sisaldab mitmeid tuttavaid tantsu- ja parmupillilugusid. Sooloalbum annab hea ülevaate praeguse aja Eesti traditsioonilisest parmupillimängust. Festivalil toimub plaadiesitluskontsert ja Katariin teeb ka eesti parmupillimängu õpitubasid.

 

Ulvi torupill

Ulvi Võsa tutvus parmupillimänguga Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õppides. Lisaks parmupillile mängib ta veel torupilli, ülemhelivilet ja sopransaksofoni. Parmupilli puhul võluvad teda selle arhailine kõla ning mitmekülgsed mänguvõimalused. Ulvi eelistab parmupillil mängida eelkõige eesti traditsioonilisi lugusid. Festivalil juhendab Ulvi parmupillimängu õpitubasid.

Viljandis aftekas 6310

Meisterjaani muusikas kohtuvad ürgne ja kaasaegne - parmupill ja elektroonilised vahendid, et käsikäes minna sinna, kuhu veel varem pole mindud. 
Meisterjaan esineb nii reedeõhtusel kontserdil kui ka teeb õpitoa "Parmupill ja tehnoloogia". 

juhan suits

Juhan Suits on üks Eesti parimatest rahvapäraste puhkpillide mängijatest, kelle sarvelugudeta pole viimase kümne aasta jooksul naljalt hakkama saanud pea ükski pärimusmuusikakogumik ega tähtsam pärimusmuusikasündmus. Juhan mängib Eesti torupilli, sarve, vilesid ja parmupille Eesti-Ukraina maailmamuusikaansamblis Svjata Vatra ning töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvapäraste puhkpillide lektorina. Juhan teeb festivalil õpitoad Eesti parmupillilugudest. 

 DSC4139

Andres Siiman on suurepärane parmupillimängija, kes veab eest Tartu parmupilliaktiivi nimelist punti ja on ka varasemalt õpetanud parmupillimängu parmupillifestivalidel. Andres õpetab festivalil parmupilliga esimesi samme tegema. 

 

Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas muudatusi.

Rohkem infot ja igasuguseid küsimusi võib esitada:
Kairi Leivo
Parmupillifestivali korraldaja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
Tel: 56 918 768

Parmupillifestivali toimumist toetab Kultuurkapital.

 thumb 2 logo

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised