Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Parmupillikursus

PRAKTILINE PARMUPILLIKURSUS ALGAJATELE JA EDASIJÕUDNUTELE

Aeg: 21.-22. veebruar 2014

Koht: Viljandi Pärimusmuusika Ait

Registreerimise tähtaeg: 17. veebruar 2014

Õpetajad: Juhan Suits, Cätlin Mägi

Kursuse sisu:

lühiülevaade pilli ajaloost (traditsioonilised mängijad, salvestised ERA-arhiivis)
meloodia mängimine ja erinevate traditsiooniliste mängutehnikate tutvustamine
parmupill rütmipillina - oma groove'i loomine
pillilugude õppimine
kust leida hea parmupill?

Kursusel on rõhk eeskätt praktilistel tegevustel ehk pilli mängimisel. Saame tuttavaks meloodia tekitamise algtõdedega ning omandame vastava repertuaari. Sekka räägitakse pilli ajaloost, traditsioonilistest mängijatest ning tutvutakse arhiivimaterjalidega. Saab ka näpunäiteid, kust endale head pilli leida ning mis on kvaliteetse pilli tunnused.
Parmupill on lihtne väike igapäevane pill, mida võib leida kõikjalt maailmast. Tänu oma müstilisele kõlale ja efektsele mängutehnikale on parmupill vanadest pillidest tänapäeval üks tuntumaid. Vanadest dokumentidest saab aimu, kuidas selle pilli järgi on tantsitud: "Mõnel õli sie paarmupill taskus, sene järele mõnikõrd tantsiti ka, nindat midagi ei õld".

Kursusel võivad osaleda kõik, kellel on huvi parmupilli vastu. Pille saab laenata kursuselt, kuid kui endal on kodus parmupill olemas, siis võib selle kaasa võtta.
Algajate rühma õpe kestab kaks päeva.
Edasijõudnute õpe toimub ainult kursuse esimesel päeval. Edasijõudnute rühmas lihvitakse mängutehnikat ja õpitakse uut repertuaari.

Õpetajad:

Juhan Suits on üks Eesti parimatest rahvapäraste puhkpillide mängijatest, kelle sarvelugudeta pole viimase kümne aasta jooksul naljalt hakkama saanud ükski pärimusmuusikakogumik ega tähtsam pärimusmuusikasündmus. Juhan mängib Eesti torupilli, sarve, vilesid ja parmupille Eesti-Ukraina maailmamuusikaansamblis Svjata Vatra ning töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias rahvapäraste puhkpillide lektorina.

Cätlin Mägi on parmupilli mängimise ja uurimisega tegelenud juba kümme aastat. Esimese tõuke selleks andsid õpingud Norras. Tutvudes Norra parmupilli-traditsiooniga hakkas teda huvitama küsimus, kas Eesti arhiivides leidub salvestusi vanadelt mängijatelt, mille järgi saaks taastada ka siinset parmupillimängu traditsiooni. http://catlinjaago.ee
Nüüdseks on ilmunud arhiivimaterjalide põhjal koostatud kogumik "Eesti parmupill", mis on fotode ja helimaterjalidega illustreeritud ülevaade eesti parmupilli ajaloost, mängijatest ning pillilugudest. Raamatut täiendab noodiraamat ja mänguõpetus. http://www.youtube.com/watch?v=160Iec-NvqE

Kursuse hind:
Algajad (2 õppepäeva) 32 €
Edasijõudnud (1 õppepäev): 20 €
Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Registreerimine algajatele (kursus 21.-22.veebruar)

Registreerimine edasijõudnutele (kursus 21. veebruar)

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised