Kursus toimub neljal erineval korral:

  • 4.-7. november KURSUS ON KOMPLEKTEERITUD!
  • 25.-28. november KURSUS ON KOMPLEKTEERITUD!
  • 3.-6. märts KURSUS ON KOMPLEKTEERITUD!
  • 7.-10. aprill KURSUS ON KOMPLEKTEERITUD!

Koht: Viljandi pärimusmuusika ait

Kursuse tutvustus:

Eelkõige koolide ja lasteaedade õpetajatele ning huvijuhtidele mõeldud sissejuhatav kursus tutvustab regilaulu, pärimustantse, laulumänge, kandle- ja parmupilli põhivõtteid ning äratab mõtteid pärimusmuusika ja -kultuuri kaasamiseks igapäevatöös lastega.

Kursuse nüüd juba avalik hüüdnimi on pärimusmuusika-SPA. Me teame, et õpetajate argipäev on intensiivne ja et koormus on suur ning pakume võimalust tulla Viljandisse, korraks oravarattast välja astuda, et leida pärimusmuusika iva enda seest. Meie usume, et kõige paremini õpetab pärandkultuuri õpetaja, kellel on isiklik ja emotsionaalne side pärimusmuusikaga. See tähendab teisisõnu seda, et kui õpetaja silm särab, võib ta ka sütitada huvi lastes.

Kõik kursuse pärimusmuusika õpetajad õpetavad muusikat, laule, tantse ja mänge matkimismeetodiga. Õpetaja näitab ja õppija proovib järgi. Õpitud laulud, tantsud, mängud jms filmime kursuse jooksul ja materjali saadame peale kursuse lõppu kursuslastele. Kõik on selleks, et kogu rõhk läheks tegemisele ja mitte üles märkimisele.

Peale kursust on õppijatele võimalik läbi viia iseseisev töö, mille raames ta kasutab kursusel õpitut omaenda õpilaste/lastega. Kui iseseisev töö on dokumenteeritud, analüüsitud ja kirjalikult esitatud August Pulsti õpistule, saab õppija tunnistuse 160 tunni eest.

Õpetajad: Celia Roose, Meelika Hainsoo, Indrek Roosi, Aime Reier, Cätlin Mägi, Janne Suits, Juhan Suits, Margit Kuhi

Hind: Kursus on tasuta tänu Haridus- ja Teadusministeeriumi toetustele.

Ööbimine: Pakume ööbimist Pärimusmuusika Aidas 7€/öö.