Aeg: 11.-15. august 2014
Koht: Ruhnu saar

Kui senini tuntakse viiulisaare nime all Kihnut, siis tegelikult võiks samasuguse tiitli pälvida ka Ruhnu saar. Nimelt oli viiulimäng saarel elanud ruhnurootslaste seas väga tähtsal kohal ning ükski pulm ei möödunud ilma viiulimänguta. Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlased Eeva Talsi, Maarja Nuut, Karoliina Kreintaal ning praegune tudeng Lee Taul avastasid selle vähemängitud repertuaari eneste jaoks paar-kolm aastat tagasi ja leiavad, et niivõrd eriline muusika võiks leida koha iga viiuldaja repertuaaris.

Et laager veelgi "eksootilisem" saaks, võetakse lisaks Ruhnu pärimuslikele lugudele fookusesse ka Ungari rahvamuusika. Selle eest kannavad hoolt Eestis resideeruv prantsuse-ungari päritolu viiuldaja Baltazar Montanaro ning 3-keelset vioolat mängiv ungarlane Áron Porteleki. Baltazar on ühtlasi tuntud ka hea improviseerimisoskuse poolest, mida iga viiuldaja laagris tema käe all veidi lihvida saab.

Lisaks rohkele viiuldamisele ootavad meid ees tantsimine, jutu- ja lõkkeõhtud ruhnlastega ning ruhnurootslaste järeltulijatega, filmiõhtud, kontserdid, ekskursioon saarel ning palju muud.

Laagrisse on oodatud kõik viiuldajad vanusest sõltumata! Kui on soov osaleda mõne muu pilliga kui viiul, palume võtta ühendust korraldajatega.

Juhendajad:
Eeva Talsi
Maarja Nuut
Lee Taul
Karoliina Kreintaal
Áron Porteleki (Ungari)
Baltazar Montanaro (Ungari/Prantsusmaa)

Ööbimine: Majutus Ruhnu rahvamajas, kus on kohapeal olemas madratsid. Kaasa võtta magamiskott!

Transport: Kiirkatamaraan Runö väljub Pärnu kailt (Kalda tn 2) 11. augustil kell 14:00. Tagasisõit leiab aset 15. augustil kell 14:00 ning Pärnusse jõutakse tagasi orienteeruvalt kell 17:10.

Laagri maksumus: 85 € (sisaldab 5 päeva söögid, pesemisvõimalused ja kõik muud laagri lisategevused)

Praamisõit: edasi-tagasi sõit õpilastele 20 € ja täiskasvanutele 40 €
Laagri toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital ja Ungari Instituut Eestis.
Registreerimine hiljemalt 10. juuliks 2014

REGISTREERU LAAGRISSE SIIN

SELLESUVISESSE LAAGRISSE EI OLE KAHJUKS ROHKEM KOHTI. JÄRGMINE AASTA JÄLLE!

Lisainfo: Karoliina Kreintaal, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

ruhnu