Aeg: 10.-14. juuli 2019

Ootame laagrisse igal tasemel viiulimängijaid alates 12. eluaastast.
Laagris osalejate arv: 25 inimest

Kunagi nii vägevate viiuldajate poolest tuntud Ruhnu saar on aja jooksul jäänud ilma kohalikku päritolu muusikata. Seetõttu korraldame juba järjekorras VI viiulilaagri, et taastada Ruhnu pärimus ja tuua need lood tagasi tänapäeva. Samuti on eesmärk innustada Ruhnu inimesi rohkem oma saare pärimusest lugu pidama ja seda õppima. Laagris on ka avatud töötoad kõigile huvilistele ja saare elanikele. Laagris võib osaleda ka teiste pillidega.

Laagri viiuliõpetajad on varasematestki laagritest tuttavad KAROLIINA KREINTAAL, LEE TAUL ja SÄNNI NOORMETS. Karoliina kui laagri kunstiline juht on aastaid tegelenud ruhnu-rootsi viiuldajate uurimisega ja olnud eestvedaja ning laagrijuht ka kõigis eelnevates laagrites. Sänni ja Lee on korduvalt osalenud õpetajatena nii Ruhnus kui ka mitmetes teistes pärimusmuusika laagrites. Suvel 2019 valmistuvad viiuldajad välja andma Ruhnu muusikaga CD-plaati. Laagri projektijuht, korraldaja, logistika ja olmepealik on KAIRI LEIVO.

Ruhnu viiulilaager on igal aastal kutsunud laagrisse välisõppejõud, et rikastada õpilaste ja saareelanike maailmapilti ning muusikataju.

JONAS MALFLIET on Belgia muusik ja helilooja, kes mängib nii klaverit kui akordionit. Ta on esinenud kontsertidega Euroopas, Hiinas, Congos ja Lõuna-Aafrikas koos maailmamuusika kollektiividega. Ta on kogemustega õpetaja, kes on teinud õpitube paljudes rahvusvahelistes Ethno laagrites. Sel aastal tahame laagris teha tutvust ka araabia muusikaga koos Belgias elava Süüria viiuldaja SHALAN ALHAMWYGA. Soovime igal aastal laagrilisi millegi uue ning huvitavaga üllatada ning araabia muusika oma eriliste skaalade, ornamentide ning meloodiatega on meie arvates suurepäraseks väljakutseks laagrilistele. Shalan õpetab viiulit Brüsselis ja Gentis ja on samuti kogemustega õpetaja erinevates pärimusmuusikalaagrites. Koos Jonasega moodustavad nad Damast Duo.

Laagrilisi ootavad toredad päevad Ruhnu saarel, õpitoad, jämmid, vaba lava, kontserdid ja loomulikult ka meri ja päike, mustikametsad ja laulvad liivad!

Laagritasu: 120 € (Laagritasu sisaldab õpetust, majutust, toitustust 5 laagripäeva jooksul)

Laagritasule lisandub praamipiletite maksumus. (Edasi-tagasi pilet: õpilased 20 eurot, täiskasvanud 40 eurot) Palume ankeeti märkida, kas teil on õigus sooduspiletile.

NB! Ruhnlastele on laagris osalemine tasuta kui ei osaleta ühistel söömaaegadel. (Laagri söögiraha on 60 eurot. toitlustamine on 3 korda päevas)

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € KAIRI LEIVO ARVELE SWEDBANK EE242200221071344671

Ettemaks garanteerib koha laagris!

Ülejäänud 90 € + sõidupileti summa (õpilased ja üliõpilased 20 € või täiskasvanud 40 €,), peab olema laekunud samale kontole hiljemalt 30. juuniks 2019. Laagritasu võib maksta ka ühes osas.

Makse selgituseks tuleks märkida "Ruhnu viiulilaager" ja oma nimi.

Kõigile laagrilistele on kinni pandud praamikohad väljumisega 10.07 kell 18 Pärnu-Ringsu ja 14.07 kl 17.00 Ringsu-Pärnu või kl 10.00 Ringsu-Munalaid

Laagrisse registreerumine. 

Lisainfo:

Karoliina Kreintaal, kunstiline juht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kairi Leivo, korraldusjuht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. tel. 56918768

Korraldajatel on õigus teha laagri kavas muudatusi. Korraldajad ei vastuta halbade ilmastikuolude korral toimuvate muutuste eest.

Laagri toimumist toetab Rahvakultuuri sihtkapital ja Saaremaa ekspertgrupp.