Festivalikursus nr.1
Mängin ja räägin head lugu

Aeg: 23.-24. juuli 2019 (23. juuli 12:00-19:45 ja 24. juuli 10:00-18:00)
Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool. Lutsu 3, Viljandi 71003
Juhendajad: Sofia Joons ja Juhan Uppin
Osalustasu: 50 eur

REGISTREERU SIIN festivalikursusele “Mängin ja räägin head lugu”, kui sa mängid mõnda pilli ning soovid sellel õppida juurde huvitavaid ja vahvaid (pilli)lugusid ja laule, looma sidet erinevate lugude vahel ja avama nende taustasid. Meie selleaastase kursuse juhendajateks on Sofia Joons ning Juhan Uppin.

SOFIA JOONS
Sofia Joons on sündinud ja muusikaliselt üles kasvanud Rootsis. Elas peaaegu 20 aastat Eestis, kus ta tegeles ennekõike eestirootslaste muusikaga ning oli hulk aastaid ka Viljandis tegutseva pärimusmuusikat pakkuva vabahariduskooli August Pulsti õpistu juhataja. Ta on laulnud rahvalikke koraale, mänginud tantsumuusikat nii viiuli kui hiiu kandlega ja aidanud tõlkida eestirootsi murdelisi rahvalaule eesti keelde.

Sofia Joons: “Kursusel osalejatele on mul plaanis tutvustada muusikat erinevatelt eestirootsi saartelt ja aladelt ning võib ka juhtuda, et jõuame isegi mängida mõnd lugu Ukrainas asuvast Gammasvenskby'st ehk Vanarootsi külast. Laulame ka midagi koos ja kui lood ja sõnad on selged, vaatame, kuidas seda koos mängida ja seada.”

JUHAN UPPIN
Juhan Uppin on tuntust kogunud just lõõtspilli- ning päkarauakandlemängu propageerijana. Mitmeid aastaid juhatanud populaarset võistlussaadet "Rahvalõõts". Õpetanud lõõtspillimängu E. Helleri Muusikakoolis ja paljudes pärimusmuusika õppelaagrites. 2018. a sügisel sai ta pärjatud Vabariigi Pillimehe tiitliga. Mängib ansamblites Rüüt ja Tuulelõõtsutajad.

Juhan Uppin: “Õpetan kursusel mõned head lood eesti lõõtspilli- ja kandlerepertuaarist. Samuti keskendume koosmängule ehk mida teistega koos mängides silmas pidada. Mõtiskleme selle üle, kuidas lugusid stiilselt mängida, kuidas varieerida, et põnevam kuulata oleks ning kuidas luua loost endale käepärane või konkreetsele pillile sobiv variant. "

 

Festivalikursus nr.2
Tantsin, tantsin, keerutan

Aeg: 23. - 24. juuli 2019 (23. juuli 12:00 - 19:45, 24. juuli 10:00 - 18:00)
Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu 3, Viljandi 71003)
Juhendaja: Kadri Lepasson
Osalustasu: 50 eur

REGISTREERU SIIN festivalikursusele “Tantsin, tantsin, keerutan”, kui sa armastad eesti pärimusmuusikat ning sinu jalad kohe iseenesest kisuvad selle muusika järgi liikuma. See on kursus, kus sa saad kaks päeva mõnusas seltskonnas ning tantsuteadliku juhendaja Kadri Lepassoni käe all avastada pärimustantsu imelist maailma. Kursusel osalemiseks ei ole vaja üldse eelnevaid teadmisi ja oskusi pärimustantsus.

KADRI LEPASSON

Tantsukursuse “Tantsin, tantsin, keerutan” juhendajaks on pigem väike- ja rahvakandleõpetajana tuntud Kadri Lepasson. Kursusel keskendutakse eesti tantsude põhisammudele - valss, reinlender, polka ja tantsuklubides laialt levinud tantsudele, sekka saab tantsida mõnd vähem tuntud paikkondlikku tantsu. Kursus sobib kõigile, kes soovivad arendada oma oskusi pärimustantsu maailmas ning loodetavasti praktiseerida õpitut edaspidi tantsuklubides ja ka Viljandi pärimusmuusika festivalil.

Kadri Lepasson: "17 aastat tagasi alustasin pärimusmuusikaõpinguid toonases Viljandi Kultuuriakadeemias. Kohe õpingute alguses sattusin esimest korda Tartu tantsuklubisse. Traditsioonilistest tantsudest ei teadnud ma toona suurt midagi, küll aga avanes tookord minu jaoks uks ühte ääretult lummavasse maailma, mis köidab mind seni ajani. Sellest aastatetagusest Tartu tantsuklubisse sattumisest alates on traditsioonilised tantsud minu elustiili lahutamatu osa. Täna olen kahe Võrumaal tegutseva tantsuklubi (Vastseliinas 4. ja Võrus 2. hooaeg) eestvedaja. Enamuse oma tantsu- ja tantsijapagasist olengi ammutanud tantsuklubides ja festivalidel (Eestis, Lätis, Rootsis, Prantsusmaal, Poolas) tantsides, enda jaoks häid tantsijaid jälgides ja matkides. Tantsuõpetaja sai minust vajaduse sunnil. Ühel hetkel lihtsalt hakkas mulle tulema mitmeid ettepanekuid tantse õpetada ja kursusi läbi viia ning lõpuks ei jäänudki muud üle, kui järele anda ja need pakkumised vastu võtta. Millegi edasi õpetamine on hea viis teemasse süveneda, seda analüüsida ja mõtestada ning sellest aru saada.”

 

Kontakt:

Janne Suits
August Pulsti õpistu juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 51 29 491