Aeg: 7.-8. aprill 2018

Koht: Pärimusmuusika ait, Viljandi

Õpetaja: Hanna-Liis Lao

Kahepäevane sissejuhatav pikkvile kursus algajatele on mõeldud nii lasteaia-, üldhariduskoolide-, muusikakoolide õpetajatele kui ka kõigile teistele huvilistele, kes soovivad arendada improvisatsiooni, kohalolu ja õppida pikkvilel muusikalist eneseväljendust.

Kursusel tutvutakse pikkvile ajalooga, mängutehnikatega ja õpitakse pillilugusid. Räägitakse ka kehahoiust pillimängus, pikkvile hooldusest ning arutletakse, kuidas on muusikahariduses võimalik pikkvilet rakendada.

Miks õppida ja õpetada pikkvilet? See pill on hea abimees, et leida julgust improviseerida ning taasavastada rõõm ja vabadus muusikategemises. Pikkvile loodushelide skaala, improvisatsioonilisuse, lihtsa mängutehnika ning vaikse hääle tõttu on tegemist pilliga, mis on nii lapse, õpetaja kui lapsevanema kõrvale sõbralik kuulata. Nii nagu kandle ja plokkflöödi puhul, saab ka pikkvilel lihtsate võtetega ning nippidega palju ära teha. Samal ajal pakub aga pill väljakutset, sest nõuab vaikset, rahulikku hingamist, täpsust ning keskendumist. Pikkvile on kirjeldatud kui maagia pilli - see loob nii mängijas kui kuulajas harmoonia, paneb end tundma rahulikult ning hästi.

Juhendaja võtab kursusele pillid kaasa. 

Kursuse juhendaja Hanna-Liis Lao on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika puhkpillide erialal. Hetkel õpib ta Tallinnas Alexanderi Tehnika Instituudis ning puutub igapäevaselt kokku väga erinevat lähenemist nõudvate muusikaliste tegevustega. Hanna- Liis töötab Tallinna Rahvusvahelises Koolis (International School of Tallinn) muusikaõpetajana, Babysporti lastekeskuses beebide muusikaringi juhendaja, õpetab noortele ja lastele pärimusmuusikat, tegutseb loovisikuna ning annab pilliergonoomika seminar-loenguid muusikaõpetajatele.

Kuula lugu

 HLL pikkvile

AJAKAVA

7. aprill

13.00 - 15.15         Sissejuhatus, pikkvilega tutvumine, mängutehnikad, pillimängu kehahoid.

15.15 - 15.30         Paus

15.30 - 17.00         Pillimäng grupis.

17.00 - 17.15         Paus

17.15 - 18.45         Pillimäng grupis, iseseisev harjutamine.

8. aprill

10.00-12.30          Pikkvile lugude õppimine. Pillimäng grupis, iseseisev harjutamine.

12.30-13.15          Lõuna

13.15-15.00          Pikkvile lugude õppimine. Ettemäng. Kokkuvõte ja tagasiside.

 

Kursuse maht: 14 ak tundi

Grupi suurus: 10 inimest

Maksumus: 40 €

KURSUS ON KOMPLEKTEERITUD!

KURSUSEL OSALEMISEKS ON VAJALIK TÄITA REGISTREERIMISVORM

Saades koolitusjuhi kinnituse kursusel osalemise kohta, palume kanda koolitussumma 40 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Makse selgituseks tuleb märkida PIKKVILE KURSUS ja oma nimi.

Makse garanteerib koha kursusel!

Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Öömaja: pakume võimalust ööbida Pärimusmuusika Aidas 10€/öö.

 

Kontakt:
Mare Lilienthal
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
434 2061, 528 073