AEG: 14.-15.aprill 2018

KOHT: Viljandi, Pärimusmuusika ait

Juhendaja: Sille Kapper

Kursus on osavõtutasuta

Ööbimine: pakume ööbimisvõimalust Aidas, 10 eurot öö

REGISTREERIMISLEHELEsilvertonisson ait9 folkee 054 24032017

Arhailisest eesti meeste pärimustantsust on tänaseks alles jäänud vaid üksikud riismed, sedagi vaid mõningate vanade videote näol. Häid eeskujusid tänapäevast ei ole kuigi palju võtta. Meeste tantsu oskus ja säilimine teeb meile tõsiselt muret. Seetõttu otsustasime kutsuda kokku hulga tantsijaid, et ühiselt analüüsida ja õppida meeste pärimustantsu. Kahe seminaripäeva jooksul vaadatakse videosid ja analüüsitakse ühiselt tantsuhoiakuid, samme, kehahoidu, rütmikat ja proovitakse matkimismeetodi abil neid jäljendada, et leida eesti meeste tantsule omased jooned uuesti üles.

Kui ka Sul, hea mees, on tekkinud küsimusi teemadel milline on mehe roll paaristantsus? kuidas olla enesekindlam tantsupartner? kas ja kuidas tantsuga muljet avaldada? või muid taolisi mõtisklusi siis tule ja osale tantsulaboris, kus leiame ühiselt nendele küsimustele vastuse. Tule ja õpi, kuidas olla naisega tantsides mehelik, enesekindel ja loov. 

Kursus toimub elava pillimängu saatel. Seminar - praktikumis keskendutakse järgmistele teemadele:

*Meeste soolotants

*Mehelik hoiak tantsus

*Isiklik eneseteadlik kehahoiak

*Erinevad stiilivõtted

*Varieerimine tantsus 

*Pillimehe ja tantsija vaheline sünergia

Praktikum salvestatakse videole ja seda omakorda analüüsitakse, sest õppeprotsessis on oluline ka ennast kõrvalt vaadata. Kuna iga tantsija on ainulaadne oma emotsioonide ja kehaga, siis seminaris saavad osalejad aimu, kui palju on tants seotud tantsija isikupäraga ning kui palju oskuste ja kogemustega. Õpitakse üksteiselt ja jagatakse oma kogemusi.