Laager - festival "Torupill ja karmoška"
Karjala/Seto/Eesti/Udmurdi

Aeg: 3.-5. juuni 2016

Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu tn. 3)

Enam kui kümne aastat oleme koos torupilliga mängitanud lugematul hulgal erinevaid instrumente alates parmupillist, viiulist, hiiu kandlest, ukulelest jpm iseloomuga muusika tegemiseks võimalikest pillidest. Torupill ja karmoška on kaks head sõpra, kes käivad meie laagris juba mitmendat aastat käsikäes ning sellest on saanud meeldejääv traditsioon, mis on määratud jätkuma.

2016. aasta laagris ühendavad käed karjala, seto, udmurdi ja eesti pärimusmuusika. Õpime mitme kultuuri muusikat ja tantse ning vaatame, mis neid kõiki ühendab ja eristab.
Selle aasta erikülalisteks on torupilli õppejõud Dmitry „Meister“ Demin Karjalast ja karmoška mängija Pavel Kutereznik Udmurtiast. Neile sekundeerivad meie pillimeistrid ja meistermängijad Juhan „Juss“ Suits ja Kristel Kutser.

Karmoškade vägesid juhatab Setomaalt pärit Toomas Valk, kes tegi nii mulluse kui tunamulluse torupilli ja karmoška koosmängu laagri fenomenaalselt meeldejäävaks.

ME TEEME SEDA JÄLLE!

1. Kogunemine, elamine (ehk ööbimine) ja õpitöö Viljandi Waldorfkoolis (Lutsu 4). Korraldajad pakuvad elementaarse küljealuse, soovitav kaasa võtta isiklikuks uneks vajalikud vahendid.
2. Süüa saab. Saab ka osaleda üritustel, kontsertidel! Märkus: traditsiooniline peakorraldaja kokkamine toimub!
3. Festivali lõppkontsert pühapäeval, 05.06.2016 kell 14 või kell 15.
4. Registreerimine: EPMK August Pulsti Õpistu www.folk.ee/opistu (kuni 27. maini 2016)
5. Osalemistasu: € 33. A/A EE 1610 1022 0020 6680 14 Viljandi Vanamuusika Festival (märksõna: Torupill+nimi) PS. Korraldaja saab esitada arve!
6. Peamine: me oleme hea seltskond, kes naudib enesearendamist samaväärsete hulgas!
7. Märkus: vajalik on elementaarne torupillimängu oskus (algõpet ei toimu) ja karmoškamängijatel soovitavalt G-duuri pill.
8. Koolitustõendi soovist anda teada registreerimisel või õppelaagri toimumise jooksul.

Info: Kristel Kutser: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.; 5370 3360; vaimliselt arendavad teemad (õpitöö ja õppekavad jm)
Trallmann: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5665 9257 (rahaasjad, majutus, toitlustus jm. korraldus)

Info täieneb ja ilmub: www.folk.ee/opistu

REGISTREERIMINE FESTIVALILE

 

„TORUPILL JA KARMOŠKA 2016“ KORRALDAVAD:
EPMK AUGUST PULSTI ÕPISTU
VILJANDI VANAMUUSIKA FESTIVAL MTÜ