Aeg: 4.-8.juuli 2016

Ootame sel aastal laagrisse igal tasemel viiulimängijaid alates 12. eluaastast.

Kunagi nii vägevate viiuldajate poolest tuntud Ruhnu saar on aja jooksul jäänud ilma kohalikku päritolu muusikata. Seetõttu panime alguse viiulilaagritele, et taastada Ruhnu pärimus ja tuua need lood tagasi tänapäeva. Samuti on eesmärk innustada Ruhnu inimesi rohkem oma saare pärimusest lugu pidama ja seda õppima. Sel aastal on lisaks viiulilugude õppimisele kavas ka ruhnurootsi vanade koraalilaulude ning tantsudega tutvumine. Mõlemast on olemas väärtuslikud arhiivimaterjalid, mille abil püütakse konstrueerida unustatud tantsud ning lauluviisid. Laagri viiuliõpetajad on Karoliina Kreintaal, Lee Taul ja Sänni Noormets. Sänni on osalenud õpetajana mitmetes pärimusmuusika laagrites, aga viiulimängu õpetab ta Ruhnu laagris esmakordselt. Tema TÜ VKA ning EMTA pärimusmuusika ühisõppekaval õpingute üheks eesmärgiks on ruhnurootsi muusikalise pärandi uurimine ning esitamine. Pärimustantsu, laulu ja mängu õpitube viivad läbi Kairi Leivo, laulumees Lauri Õunapuu ja lõõtspillimängija Tarmo Noormaa.

Laagritasu: 125 eurot

Lisandub praamipiletite maksumus. Palume ankeeti märkida, kas teil on õigus sooduspiletile. 

Info ööbimise ja reisimise kohta lisame peatselt. Oleme varunud laagrilistele praamikohad.

Laagrisse registreerumine 

Lisainfo:

Karoliina Kreintaal, kunstiline juht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kairi Leivo, korraldusjuht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel. 56918768

 

viiulilaager