II viiulilaager Ruhnu saarel!

Aeg: 13.-19. august 2015
Koht: Ruhnu saar

Kui senini tuntakse viiulisaare nime all Kihnut, siis tegelikult võiks samasuguse tiitli pälvida ka Ruhnu saar. Nimelt oli viiulimäng saarel elanud ruhnurootslaste seas väga tähtsal kohal ning ükski pulm ei möödunud ilma viiulimänguta. Eeva Talsi, Maarja Nuut, Karoliina Kreintaal ning Lee Taul avastasid selle vähemängitud repertuaari eneste jaoks mõned aastad tagasi ja leiavad, et niivõrd eriline muusika võiks leida koha iga viiuldaja repertuaaris. 

Lisaks Ruhnu pärimuslikele lugudele õpetavad laagris lugusid prantsuse-ungari päritolu viiuldaja Baltazar Montanaro ning 3-keelset vioolat mängiv ungarlane Áron Porteleki. Baltazar on ühtlasi tuntud ka hea improviseerimisoskuse poolest, mida iga viiuldaja laagris tema käe all veidi lihvida saab.

Lisaks rohkele viiuldamisele ootavad meid ees tantsimine, jutu- ja lõkkeõhtud ruhnlastega, arhiiviõhtu, kontsert ning palju muud. 

Laagrisse on oodatud kõik viiuldajad vanusest sõltumata! Kui on soov osaleda mõne muu pilliga kui viiul, palume võtta ühendust korraldajatega.

Juhendajad:
Eeva Talsi
Maarja Nuut
Lee Taul
Karoliina Kreintaal
Áron Porteleki (Ungari)
Baltazar Montanaro (Ungari/Prantsusmaa)

Ööbimine: Majutus Ruhnu rahvamajas, kus on kohapeal olemas mõned madratsid. Kaasa võtta võimaluse korral ka oma madrats ja magamiskott!

Transport: Ruhnu saarele on sel suvel üpris keeruline saada, sest seal toimub nii mõndagi ja paljud praamikohad on ammu aega tagasi broneeritud. Seetõttu panime laagriliste tarbeks kinni kohad sinnasõidul Roomassaare - Ruhnu ja tagasisõidul Ruhnu - Pärnu. Saaremaale, Roomassaare sadamasse jõudmine on iga laagrilise oma vastutusel. Kui olete juba varasemalt pileti(d) broneerinud, märkige see kindlasti registreerimisankeedis.

Sinnasõit: 13. augustil kell 17 Roomassaare -Ruhnu kell 17.00. Palume aegsasti kohal olla. 

Tagasisõit: Ruhnu -Pärnu: Kiirkatamaraan Runö väljub Ruhnust 19. augustil kell 14:00. (http://www.tuulelaevad.ee/index.php)

Laagri maksumus: 120 € (sisaldab õpitubasid ja pillitunde, 6 päeva toitlustamist, pesemist ja kõiki muid laagri lisategevusi)

Praamisõidu maksumus: edasi-tagasi sõit täiskasvanutele 36 € ja õpilastele 18 € (neile, kellel ei ole piletid endal varasemalt broneeritud, lisame arvel selle summa laagri maksumusele)

(Roomassaare - Ruhnu piletid 16/8 ja Ruhnu - Pärnu 20/10) 


Laagri toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu nõukogu ja Kultuuriministeeriumi Saarte programm, Eesti Pärimusmuusika keskus ning August Pulsti õpistu. 
Registreerimine hiljemalt 20. juuliks 2015

REGISTREERU LAAGRISSE.

Laagri kohad on selleks aastaks täis ja registreerimine on lõppenud!

Lisainfo:

Karoliina Kreintaal, kunstiline juht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Kairi Leivo, korraldusjuht See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.tel. 56918768

 

Laager FB-s