Festival "Torupill ja teine"

TANTSUKS MÄNGIMINE!

Aeg: 4.-7. juuni 2015

Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool (Lutsu tn. 3)

Enam kui kümme aastat toimunud festival-laagrites oleme koos torupilliga mänginud lugematul hulgal erinevaid instrumente: parmupilli, viiulit, hiiu kannelt, ukuleelet ja teisi rahvapille. Eelmisel aastal kujunes torupilli ja karmoška kooslus väga võimsaks, ning sai otsustatud, et 2015. aasta festival särab taas samade pillide koostoimel. Torupilli ja karmoška sünergia paneb jala tatsuma - sellest lähtudes on tänavuse festivali teema "Tantsuks mängimine".

Laager-festivalil osalemiseks on vajalik elementaarne mänguoskus, algõpet ei anta.

ÕPETAJAD

Tantsuks mängimise teoreetilise ja praktilise loengu, õpitoad ning laupäeva õhtuse Tantsumaja viib läbi Leanne Barbo, kes on Tallinna tantsuklubi eestvedaja ning üks Sabatantsu festivali korraldajatest. Tantsumaja toimub Pärimusmuusika aidas ja kaasa saavad mängida ja sussi sahistada kõik huvilised.

Selle aasta erikülaliseks on torupilli õppejõud  Eduards Klints Lätist, kes on ühtlasi tunnustatuim torupillimeister omal maal.

Talle sekundeerib meie pillimeister ja meistermängija  Juhan „Juss“ Suits ehk Torupilli Juss.

Loomulikult on pillimängu tarkust jagamas „festivali ema“ Cätlin Mägi ja korraldaja Kristel Kutser.

Karmoškade vägesid (soovitavalt G-duur) juhatab Setomaalt pärit Toomas Valk, kes tegi mulluse torupilli ja karmoška koosmängu laagri fenomenaalselt meeldejäävaks.

 

ME TEEME SEDA JÄLLE!

 

ELU-OLU

• Kogunemine, elamine (ehk ööbimine) ja õppetöö Viljandi Waldorfkoolis (Lutsu 4). Korraldajad pakuvad elementaarse küljealuse, soovitav on kaasa võtta isiklikuks uneks vajalikud vahendid.

• Süüa saab. Saab ka osaleda üritustel ja mängida pilli kontsertidel! NB! traditsiooniline peakorraldaja kokkamine toimub seekord laagri lõpupäeval.

• Festivali lõppkontsert toimub pühapäeval, 07.06.2015 kell 15

Registreerimiseks täitke vorm

(registreerimine lõpeb 25. mail 2015)

• Osalemistasu: 33 € palume kanda a/a EE 1610 1022 0020 6680 14 Viljandi Vanamuusika Festival MTÜ (märksõna: Torupill+nimi)

PS. Korraldaja saab esitada arve! Kel võimalik, on seekord juba oodatud kohale saabuma 4. juunil kell 18-ks. (Viljandi Rahvusvaheliste Hansapäevade avamine palub muusikalist kaasabi)

•´Peamine: me oleme hea seltskond, kes naudib enesearendamist samaväärsete hulgas!

INFO

Kristel Kutser: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.;  5370 3360; Sisuline korraldus ehk vaimliselt arendavad teemad (õpitöö ja kavad jm)

Trallmann: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 5665 9257 (rahaasjad, majutus, toitlustus jm. korraldus)

 

„TORUPILL JA KARMOŠKA 2015“ KORRALDAVAD:

EPMK AUGUST PULSTI ÕPISTU ja VILJANDI VANAMUUSIKA FESTIVAL MTÜ