Aeg: 19. - 23. august 2015
Koht: Vormsi saar

Hiiu kandle laager on koht kuhu on oodatud nii vilunud pillimehed kui ka need, kellel hiiu kandlega varasem kokkupuude tagasihoidlik. Päevasel ajal toimuvad õpitoad mitmes rühmas, kus algajad omandavad hiiu kandle mängimise esimesi oskuseid, kogenumad aga õpivad uusi lugusid ja lihvivad oma stiili ning tehnika oskusi. Juhitakse tähelepanu tantsuks mängimisele ning mängu järgi tantsimisele. 

Võtame aega ka saarel ringi vaatamiseks ning vabas vormis koosmängimiseks. Õhtuti toimuvad meeleolukad jämmid, kus tosinkond koosmängivat hiiu kannelt lõkke, tantsu ja laulu koosmõjul loovad ootamatuid seadeid ja tõlgendusi tuntud ja tundmatutest pillilugudest. Osavamad mängijad pakuvad kontserdielamusi. 

 

Majutus: Hullo koolimaja (5 eur/öö) oma madrats ja magamiskott kaasa (maksmine sularahas kohapeal)

Toitlustus: kõrts Krog No.14 / menüü täpsustamisel (päeva hind 10,50 eur, sisaldab lõuna- ja õhtusööki). Maksmine sularahas kohapeal.

Transport: Vormsi praam väljub Rohuküla sadamast http://www.tuulelaevad.ee, praamile tuleb vastu buss, millega saab Hullosse.

Tähelepanu: Saarel puudub sularaha automaat, paremaks arveldamiseks varuge sularaha kaasa. Saarel on ka kütusetankla ning toidupood.

Osalustasu: 50 eur (õpetus).

Laagri koht fikseerub peale osalustasu maksmist arveldusarvele:
MTÜ Ormse
EE402200221041012289 Swedbank
märksõna "laagri osalustasu"

REGISTREERUMINE on LÕPPENUD kohtade täitumise tõttu

 

Juhendajad:

Anders Norudde (Rootsi) 

Anders on viiulimeister ning multiinstrumentalist Rootsist, kes on eesti publikule silma jäänud ansambel Hedningarna koosseisust. Hedningarna aegadest on ta kokku puutunud ka hiiu kandle mänguga. Laagris saab temalt õppida rootsi pillilugusid, kuulda rootsi rahvamuusikast ning proovida ka rootsi tantsusamme. 

Videonäide:

 

Janne Suits (Eesti)

Janne on olnud läbi aegade laagri vaimuna Vormsil kohal. Aastaid hiiu kandle mänguga tegelenuna on ta seekord laagris algajate juhendajana. Uuritakse pillimängu asendeid, poognatehnikat, lihtsamaid pillilugusid. 

Videonäide: