Aeg: 20.-22. juuli 2015

Koht: Viljandi Vaba Waldorfkool

Igal aastal enne festivali pakume võimalust tulla kolmeks päevaks Viljandisse, et õppida süvendatult pärimusmuusikat.

Eesti regilaulutraditsiooni üks põnevamaid jooni on olnud improviseerimisoskus. Paljusid laule saab seeläbi kohandada antud hetkele ja teha nad lauljatele suupärasemaks. Kursus on mõeldud neile julgetele, kes tahavad sõnade ja viisidega mängida ja luua kordumatult omanäolisi, kuid siiski traditsioonilisi rahvalaule.

Kursust juhendavad: Kristiina Ehin ja Kairi Leivo

Luuletaja ja kirjanik Kristiina Ehin on õppinud eesti filoloogiat ja rahvaluulet, pühendudes ka oma magistritöös eesti rahvaluulele. Tema juhendada on kursusel improviseerimine sõnadega ja mõtetega. Ja kui juba mõte liikuma saada, ei tule regilaule lauldes kunagi sõnadest puudus.

Laulja ja õpetaja Kairi Leivo on õpetab kursusel hääle, viiside ja helidega improviseerimist ja loovmänge.

Kursusele on oodatud peamiselt täiskasvanud, kuid ka koolinoored on teretulnud ning varasem laulukogemus ei ole oluline. Püüame regilauludest üles leida nn. hüppelaudu, mis annavad võimaluse algtekstist impovisatsioonile üle minna ning viisiga varieerida. Julgustame tooma regilaulu tänapäeva ja otsima arhailistest teemadest seoseid omaenese eluga.

Kursuse ajakava

20.juulil kell 14-18

21. juulil kell 10-18

22. juulil kell 10-15

Hind: 48 eurot

Ööbimine: Soovijatel on võimalik ööbida Waldorfkoolis madratsitel, kui kaasas oma magamiskott. Hind 3 € üks öö. Tasumine on kohapeal sularahas.

Teie poolt tasutud summa esitame Maksu- ja Tolliametile, mis kantakse Teie tuludeklaratsiooni koolituskuluna.

Registreerimine kursusele

foto: Kaari Saarma