Eesti ETNO - rahvusvaheline pärimusmuusika laager
ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.
Maailma kõige esimene ETNO toimus 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International (JMI) organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO.
Lisainformatsiooni ja küsimuste puhul kirjuta eestietno@gmail.com.
Toimunud igal suvel alates 1997. aastast
Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit, Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik, lähetati Viljandi pärimusmuusika festivali poolt 1997 aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETHNO laagrisse. Festivali soovil ja värske laagrikogemuse tuules toimuski samal aastal 20.–24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO.
Järjekorras juba XXVI etnolaager
Eesti ETNO 2023 laager toimus kaunis Kõpu mõisahoones. Lisaks eestlastele oli laagris mitukümmend muusikut välisriikidest. Kokku laagrilisi 12 erinevalt maalt, sh USA-st, Kanadast, Argentiinast, Norrast, Rootsist, Taanist, Soomest ja Taiwanist. Laagri jooskul, mis kestis 14 päeva anti mitu kontserti, muuhulgas Lätimaal Valmieras ja Viljandis - festivalil, mida külastab igal aastal 20 000 muusikaarmastajat üle maa, XXX Viljandi pärimusmuusika festivalil.
Vaata filmi "Eesti ETNO armastab", režissöör Jürgen Volmer
ETNO ringreisid
Reisi jooksul viiakse hommikuti koolides läbi kontsert-õpitube ning õhtuti antakse kontserte kõikidele huvilistele. Ringreisi finaaliks on esinemine Pärimusmuusika Lõikuspeol, Viljandis.
Margit Kuhi, etnolaagrite pealik
Margit Kuhi, Eesti Pärimusmuusika Keskuse haridusvaldkonna juht, on Viljandi Kultuurikolledži vilistlane ja kandlemängija. Alates 2001. aastast korraldab ta Kandlekoja PÄRIMUSA laagreid Raplamaal ja erinevaid koolitusi üle Eesti. Eesti ETNO laagrit on ta juhtinud alates 2009. aastast.
magit.kuhi@folk.ee
+372 5568 7474