Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Talve ETNO 2023

Neljandat korda saab toimuma Talve Eesti ETNO (Winter Ethno Estonia). Loodame, et lund ja rahvast tuleb kõvasti, et me seiklus saaks olema soe ja talvine.


Laager leiab aset 27.01-04.02 Võrumaal, Kiidi turismitalus. See on looduskaunis koht, kus viibime palju õues, teeme sauna, mängime pilli, tantsime ja teeme veel palju muud põnevat. Kogu õppetööd juhendavad suurepärased muusikud Kärt Tambet ja Tommie Black-Roff. Nagu Etnole kohane, tuleb kindlasti ka kontsert või lausa mitu. Eriliseks teeb selle Etno see, et kõik osalejad saavad näidata oma kokkamiskunsti. Laager saab olema tilluke, maksimaalselt 25 osalejat ning iga päev saab süüa erineva osaleja kodumaalt pärit toitu. Võtke pillid, saunarätid, soojad riided ja retseptiraamatud kaasa!

talveetno_meeleolu_2022.jpg

 

TALVE ETNO JUHENDAJAD

KÄRT TAMBET JA TOMMIE BLACK-ROFF

Kärt on Viljandist pärit noor muusik - viiuldaja ja laulja -, kes on pärimusmaailmaga ümbritsetud olnud juba varasest east. Sügavam side sai aga alguse tema esimeses Eesti ETNO laagris, pärast mida tulid muidugi ka teine ja kolmas, millele järgnes veel hulganisti erinevaid Etno-projekte nii kodumaal kui ka näiteks Bulgaarias, Brasiilias ja USA-s. Tänaseks on Kärdi suurimaks kireks eri rahvaste muusikaliste traditsioonidega tutvumine ning selleläbi endale omase helikeele loomine. Just selletõttu omandas ta kõrghariduse Soomes Sibeliuse Akadeemias maailmamuusika erialal.

Lisaks lavalaudadel musitseerimisele teeb Kärt ka aeg-ajal külalissaateid Klassikaraadio sarjas “Fantaasia”, keerutab pidudel plaate ning juhendab mitmetes projektides ja laagrites.

talveetno_kärt_2022.jpg

 

 

Tommie on muusik ja helilooja, kes kasvas üles Suurbritannia edela nurgas CornwallisJuba varasest east oli ta ümbritsetud nii kohaliku pärimusmuusika kui ka kiriku- ja klassikalise muusikaga, truuks jäi ta aga akordionile ja klaverile. Pärast lühikest karjääri etnomusikoloogias otsustas Tommie kolida põhjamaadesse, et võtta osa NoFo (Nordic Folk) programmist. Tänu sellele sukeldus ta ülepeakaela rootsi ja soome pärimusmuusikasse, samas leidis ta eneseväljenduseks ka improvisatsiooni, tantsu ja elektroonika. Olles pühendunud pedagoog, juhendab Tommie oma kodukohas Cornwallis igasuviselt Crean’i pärimusmuusikalaagrit (Crean Folk Camp). Ta on aktiivne koosseisudes TEYR, Ville & Tommie ning Värivarjo.

@tommieroff
https://tommieroff.co.uk/

talveetno_tommi_2022.jpg

 

 

ELUOLU

Ööbime turismitalus, magamine voodites. Süüa teeme ise. Peakokaks on meie laagri peakorraldaja Margit ning abikokkadeks osalejad ise. Iga päev saame ühe (või mitme) osaleja poolt kaasa toodud retsepti järgi süüa tema kohalikku toitu. Selleks palume juba registreerimisel anda meile teada, kas sinu toit sobiks hästi lõuna- või õhtusöögiks, on pigem tugev soolane eine või hoopis magustoit.

talveetno_toit_2022.jpg

 

ASUKOHT

Laager toimub Lõuna-Eestis, mis on lähimast lennujaamast (Tallinn) umbes 3 tunni autosõidu kaugusel. Selleks, et kõik ikka õige koha üles leiaks, kohtume me kõigi osalejatega hoopis Viljandis! Et saaksid juba varakult oma logistika osas plaane teha, siis anname teada, et kohtume 27. jaanuaril kell 10.00-11.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas (Tasuja pst 6). Samuti soovime, et sa ei lahkuks laagrist varem kui 5. veeruaril. Orienteeruvaks Viljandisse saabumise kellaajaks on 15.00, kust saavad kõik osalejad vajadusel ise sadama või lennujaama poole liikuda. Igaks juhuks mainime ka, et veebruaris on Eestis tavaliselt lumi maas ja külmakraade võib olla 0 kuni -25°C. Eks näis, mis sel aastal tulemas on. Igal juhul on toas soe.

Turismitalu kodulehekülg: https://www.kiidi.ee/et/

 

LAAGRI TASU JA REGISTREERIMINE

  • Registreeru laagrisse SIIN!

Laagris on kokku 25 kohta. Ootame osalema pillimängijaid ja lauljaid vanuses 18-30 eluaastat.

Kursuse tasu on 250 €/270€ (veganid ja toidu erivajadused) ja hinnas sisaldub:

  • Laagri jooksul toimuvad bussisõidud
  • Toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode, õhtupala)
  • Majutus laagri ajal. Kui saabud Eestisse juba 26. jaanuaril ja oled hädas öömaja leidmisega, siis anna meile aegsasti teada ja me aitame sind. Vajadusel saab ööbida Eesti Pärimusmuusika Keskuses.

    NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi. Anname sulle hiljemalt 20. detsembriks teada, kas oled nimekirjas või mitte. Kindlasti registreeru ja anna endast teada!

Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.

Maailma kõige esimene ETNO toimus aga 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International (JMI) organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO. Rohkem infot ETNOlaagrite kohta leiad: https://ethno.world ja https://ethno.world/ethnos

Eestis on ETNO laagrid toimunud igal suvel alates 1997. aastast. Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit – Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik – "sattusid" 1997 aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETHNO laagrisse. Sellest kogemusest sündis suur soov teha ise midagi sarnast oma kodumaal. Nii toimuski samal aastal 20.–24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad, mis eelnes Viljandi pärimusmuusika festivalile. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO. 

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab hetkel ETNO laagreid nii lastele kui ka noortele. Laste ETNO ootab 12–16 aastaseid lapsi ja noori ning Eesti ETNO noori vanuses 16–30. Laste ETNOs õpitakse peamiselt eesti pärimusmuusikat, Eesti ETNO laagris saab õppida ja mängida palju erinevate rahvaste pärimusmuusikat.

Meil on alati väga hea meel nende laste ja noorte üle, kes laagrisse tulevad. Nende loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja pillimänguoskus äratab suurt aukartust. Laagrist saavad nad kaasa väga tugeva emotsiooni ja avarama maailmavaate, sest nad leiavad mõttekaaslasi, saavad uusi loomingulisi impulsse ja inspiratsiooni edaspidiseks eluks ning pillimänguks. Paljude jaoks on ETNO laagris osalemine elumuutev sündmus. Kes korra käinud, soovib kindlasti uuesti tulla!

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised