Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

VII Laste ETNO 2022

Tere tulemast VII Laste ETNO (Kids Ethno Estonia) laagrisse 21.-29. juulil 2022!

Laste ETNO laager on suunatud noortele muusikasõpradele vanusevahemikus 12-16 aastat, kes tunnevad suuremat huvi pärimusmuusika vastu ja mängivad heal tasemel pilli (vähemalt 5 aastat). Ootame laagrisse just neid lapsi ja noori, kel on suur soov mängida pilli ja õppida uusi lugusid!

ETNO on muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades õpitakse üksteiselt kuulmise teel kodukandist pärit pillilugusid ja laule. Iga päev omandatakse mitmeid lugusid, mida hiljem juhendajate abiga seatakse ning kontsertidel ette kantakse. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri juhendajad: Katariina Tirmaste, Kärt Tambet, Miina Adermann, Mattias Tirmaste, Martin Kullamaa ja Mats Piho. Laagris tutvume eesti pärimusmuusika mitmekülgse maailmaga, mis on köitev ning inspireeriv nii uutele tulijatele kui ka pärimusmuusikaga juba lähemalt tuttavatele. Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi!

Laagris saad nautida ühiseid õpitubasid, loomingulisi ülesandeid, tantsu- ja lõkkeõhtuid, vaba lava kontserte, väljasõite, erikülalisi jne. Ühiselt antakse tänukontsert Kärstna rahvale ja minnakse külla Eesti ETNOle, kellega koos toimub kontsert Kõpu laululaval. Koos veedetud ajale panevad vägeva punkti meie oma kontserdid Viljandi pärimusmuusika festivalil! Sel aastal saame festivalimelust osa 2 päeva!

Tule laagrisse puhanud, terve ja rõõmsana! Nii saame üheskoos nautida põnevalt muusikakirjut laagriaega! 

*Korraldajad jätavad õiguse vastvalt vajadusele muuta laagri kuupäevi.

F63A1677 1

ELUOLU
21.- 28. juulini laagerdame Kärstna mõisas:

 • süüa saame 3 korda päevas + õhtupala
 • magamine on oma madratsite ja magamisasjadega klassiruumide põrandal (ühes ruumis 7-15 inimest)
 • pesemine toimub lähedal asuvas Kärstna spordihoones
 • 28. juuli hommikul liigume Viljandisse, kus algab Viljandi pärimusmuusika festival.

  Festivali ajal on meie koduks ja ööbimispaigaks Viljandi Kesklinnakooli algklasside maja aula (Jakobsoni 42). Seal on võimalik ööbida kuni 29. juuli õhtuni (kl 19.30-ks peavad vanemad järgi tulema). Kuna festival on suur, siis tuleb igaühel olla tähelepanelik reeglite osas ning järgida juhendajaid, et saaksime kõik turvaliselt festivalist osa!

Lisainfo: lasteetno@gmail.com

Mats Piho (laagrijuht)

Mats õpib TÜ Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusikat, viiuli erialal. 2021 aastal läbis ta ETNO juhendajate koolituse ning sama aasta suvel oli ta Laste ETNO laagris juhendajaks. Nooruses osales ta Värska keelpillilaagrites ning mängis viiulit Võru keelpilliansamblis. Varasemalt on ta olnud aktiivne spordi valdkonnas ning ta on lõpetanud TÜ Kehakultuuriteaduskonna bakalaureuseõppe, kehalise kasvatuse ja spordi erialal. Laagrikorralduskogemused on Mats saanud Kiidi turismitalust ning samuti treeneritööd tehes. Vabal ajal meeldib talle pilli mängida ja muusikat kirjutada. ETNOs köidab Matsi laiast maailmast kokku tulev meeli avardav seltskond ja muusika. Laste ETNO on hea võimalus oma maa traditsioonilist muusikat põhjalikult tundma õppida, et seda hiljem juba rahvusvahelises ETNO maailmas sõpradega jagada.

Kärt Suurlaht (laagrijuhi assistent)
Kärt on rõõmsameelne Viljandi kultuuriakadeemia tudeng, keda on kogu elu saatnud muusika. Väiksena ei puudunud ühestki tema suvest pärimusmuusika laagrid. Eriti meeldejäävateks kogemusteks oli osalemine Eesti ETNO laagrites 2018. ja 2019. aastal. Pärimuslikke viise on Kärt mänginud väikekandlega, kuid muusikakoolid on ta läbinud kromaatilise kandle ja klaveriga, mille repertuaari kuulub ka klassikalist muusikat. Viimasel ajal pakub Kärdile huvi muusika korralduslik pool, mistõttu õpibki ta kultuurikorralduse erialal.

Margit Kuhi (Etnode pealik)
Margit on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Seepärast hakkas ta korraldama 2001. aastast Kandlekoja laste ja noorte PÄRIMUSA laagreid ning erinevaid koolitusi-kursuseid ja õpitubasid igas vanuses huvilistele.
Eesti ETNO laagrit on ta juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.

LAAGRI TASU JA REGISTREERUMINE
Kursuse tasu on 250 €
Hinnas sisaldub:

 • õppetöö ja vaba aja tegevused, materjalid
 • laagri jooksul toimuvad bussisõidud
 • toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, õhtupala)
 • majutus mõisas
 • festivali esineja kaelakaart

  Registreerumiseks tuleb täita vastav vorm. Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 1. aprilliks. Registreerudes pärast 1. aprilli, saadetakse kinnitus 2 nädala jooksul.
  Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 50 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018.
  Ettemaks garanteerib koha laagris! Ülejäänud 200 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 1. juuniks 2022. Makse selgituseks tuleks märkida "Laste ETNO 2022" ja lapse nimi.

  Laste ETNO 2022 registreerumine

  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *
  *

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised