Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Pikkvile rändkursus

Hind: 250 €
Läbiviijad: Hanna-Liis Lao
Kestvus: 4 x 45 minutit
Grupi suurus: kuni 10 inimest

Koolitaja: Hanna-Liis Lao
Grupi suurus: 10 inimest
Kursuse kestus: 4 x 45 min
Hind: 250 eur
Sihtgrupp: kõik, kel huvi ja tahtmist
Tingimused: toolid, ruum

Koolitaja võtab kursusele pillid kaasa.

Kursusel tutvutakse pikkvile ajalooga, mängutehnikatega ja õpitakse pillilugusid. Räägitakse ka kehahoiust pillimängus, pikkvile hooldusest ning arutletakse, kuidas on muusikahariduses võimalik pikkvilet rakendada. Miks õppida ja õpetada pikkvilet? See pill on hea abimees, et leida julgust improviseerida ning taasavastada rõõm ja vabadus muusikategemises.

Hanna-Liis Lao on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika puhkpillide erialal. Hetkel õpib ta Tallinnas Alexanderi Tehnika Instituudis ning puutub igapäevaselt kokku väga erinevat lähenemist nõudvate muusikaliste tegevustega. Hanna- Liis töötab Tallinna Rahvusvahelises Koolis (International School of Tallinn) muusikaõpetajana, Babysporti lastekeskuses beebide muusikaringi juhendajana, õpetab noortele ja lastele pärimusmuusikat, tegutseb loovisikuna ning annab pilliergonoomika seminar-loenguid muusikaõpetajatele.

Hanna-Liis on öelnud: „Pikkvile loodushelide skaala, improvisatsioonilisuse, lihtsa mängutehnika ning vaikse hääle tõttu on tegemist pilliga, mis on nii lapse, õpetaja kui lapsevanema kõrvale sõbralik kuulata. Nii nagu kandle ja plokkflöödi puhul, saab ka pikkvilel lihtsate võtetega ning nippidega palju ära teha. Samal ajal pakub aga pill väljakutset, sest nõuab vaikset, rahulikku hingamist, täpsust ning keskendumist. Pikkvile on kirjeldatud kui maagia pilli - see loob nii mängijas kui kuulajas harmoonia, paneb end tundma rahulikult ning hästi.“

Kontakt:
Margit Kuhi
laste- ja noortevaldkonna spetsialist
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
+372 5568 7474

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised