Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Piirkondlik pärimus

Hind: 175 €
Läbiviijad: Tarmo Noormaa, Anu Taul, Martin Müller, Anni Rikker, Lauri Õunapuu, Meelika Hainsoo
Kestvus: 45 minutit
Grupi suurus: kuni 50 inimest

Oleme rikkad, sest meie kultuuriruumis on palju pärimusrikkaid piirkondi. Omapärane kultuur ja keel on midagi, mille üle mitmed Eesti piirkonnad uhked saavad olla. Selle koolikontserdi raames tutvustame 3 erineva piirkonna pärimust. Võrumaa, Mulgimaa ning Virumaa pärimusmuusika ja -kultuur on tõeliselt kaasahaaravad.
Soovi korral on kontsertide vahetekstid vastava piirkonna keeles.

ALALIIGID

Piirkondlik pärimus
Võrumaa

Lae alla plakat

 

 

Võrumaa on väeka ajalooga paik, kus igal külal on olnud vähemalt üks kuulus pilli- või lauluoskaja. Võrumaal on leiutatud ka Eesti kuulsaim lõõtspill, siin on ehitatud üle kodumaa kuulsaid kandleid ning sepistatud laule ja lugusid. Sama värvikad kui on need pilli- ja laululood, on lood ka pillimängijaist. Võrukeelse ja -meelse kontserdiga kostitavad teid Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu.

Läbiviijad: Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu
Meelika Hainsoo on rahvalaulude esitaja ja õpetaja. Samuti mängib ja õpetab rahvapärast viiulit ning hiiu kannelt.
Lauri Õunapuu on vabakutseline muusik, metsatöll ja hobifolklorist.

rsz virumaa

Piirkondlik pärimus
Virumaa

Tutvustame eesti rahvapille: lõõtspilli ja torupilli. Hetkel on need pärimuspillid Virumaalt peaaegu väljasurnud. Piirkondlikus pärimustunnis näevad-kuulevad õpilased just neid instrumente, südames loodame, et õpilastele jäävad need meelde ja ehk saavad nad külge ka pillimängu pisiku. Pärimustunni sisustame pillide tutvustamise ja lugude rääkimisega, tutvustame nii instrumentide loomislugu, pillimeistreid kui ka ajalugu. Kindlasti kuulevad lapsed ka toredaid pillilugusid, mis seotud instrumendi omaniku, pillide loojate ja ka Virumaaga.

Läbiviijad:
Anni Rikker - torupill, plokkflööt
Martin Müller - Eesti lõõts, karmoška, kahe-poolerealine lõõts, mandoliin

rsz mulgimaa

Piirkondlik pärimus
Mulgimaa

Lae alla plakat

 

 

Duo Anu Taul ja Tarmo Noormaa
Selles duos kohtuvad nii pärimusmuusika kui omalooming. Anu on laulja ja laululooja, kes on viisistanud mulgikeelset luulet. Ta on isepäine õppija, otsija ning teda on mõjutanud paljud erinevad lauljad ja muusikastiilid, kuid kõige sügavama jälje on jätnud siiski meie oma laulikute salvestused arhiivilintidelt. Tema vokaal on tundlik, nüansirikas ja puudutav. Tarmo on pärit Võrumaalt, kus siiani on väga elav lõõtspillitraditsioon. Tarmo peab end eelkõige külapillimeheks - hea pillimees on iga peo hing ja tantsijate seas oodatud. Lisaks eesti lõõtsale mängib ta 2-realist lõõtsa, millest suudab välja võluda ka kõige ägedamad kasatskid.
Kinnitage turvavöö, sest see duo sõidutab teid nii kirglikel, tantsulistel kui otse südamesse tungivatel nootidel! Seekord seikleme Mulgimaa pärimusmaastikel.

Läbiviijad:
Anu Taul - laul, kitarr, tinavile, torupill
Tarmo Noormaa - 2-realine lõõts, eesti lõõts

Koolikontsertide toimumist toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lisainfo:
Margit Kuhi
laste- ja noortevaldkonna spetsialist
margit.kuhi@folk.ee
+372 5568 7474

Koolikontserdi tellimisvorm

*
*
*
*
*
*
*
*

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised