Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Talve ETNO 2022

Tere tulemast III Talve Etnosse!

Kolmandat korda saab toimuma Talve Eesti ETNO (Winter Ethno Estonia). Loodame, et lund ja rahvast tuleb kõvasti, et me seiklus saaks olema soe ja talvine.

Laager leiab aset 28.01-05.02 Võrumaal, Kiidi turismitalus. See on looduskaunis koht, kus viibime palju õues, teeme sauna, mängime pilli, tantsime ja teeme veel palju muud põnevat. Kogu õppetööd juhendavad suurepärased muusikud Henrika Trave ja Sami Karkar. Nagu Etnole kohane, tuleb kindlasti ka kontsert või lausa mitu. Eriliseks teeb selle Etno see, et kõik osalejad saavad näidata oma kokkamiskunsti. Laager saab olema tilluke, maksimaalselt 25 osalejat ning iga päev saab süüa erineva osaleja kodumaalt pärit toitu. Võtke pillid, saunarätid, soojad riided ja retseptiraamatud kaasa!


TALVE ETNO JUHENDAJAD

HENRIKA TRAVE

Henrika on naerusuine ja abivalmis neiu Saaremaalt. Ta mängib plokkflööti ja torupilli ning on lõpetanud Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusika eriala, kusjuures ühe aasta õppis ta ka Iirimaal Limerickis tinavile ning Iiri torupilli! Lisaks plokkflöödile ja torupillile mängib Henrika ka väikekannelt, klaverit, ukulelet ja laulab. Hetkel on tema igapäevatööks Elva Huviala- ja Koolituskeskuses noorte pärimusmuusikute õpetamine. Tema meelest on ETNO laager täiesti maagilised kaks nädalat uskumatu seiklus ja muusikaline ümbermaailmareis koos üliägedate inimestega. Oma esimeses ETNO laagris osales ta 2017. aastal, peale mida on ta Eesti ETNO laagris olnud iga aasta kas vabatahtliku või kaaskorraldajana. Peale 2017. aastat sai ETNO vaimustus aga sellise tõuke, et 2018. aastal osales ta esimeses Uus-Meremaa ETNO-s ning 2019. aastal ka Kataloonia ETNO laagris. Sel suvel oli Henrika esimest korda ka Eesti ETNO laagri juhendaja rollis ning täidab sama kohta ka Talve ETNO-s. Lisaks nõule ja jõule kõigis organisatoorsetes asjades on Henrika peamiseks tööülesandeks Eesti ETNO sotsiaalmeedia planeerimine ja ellu viimine.


SAMI KARKAR

Sami ehk Sam K avastas folk ja traditsioonilise muusika läbi Etno laagrite 2015. aastal. Nüüdseks on ta osalenud rohkem kui kahekümnes etno- või etnosarnases laagris osaleja, juhendaja ja korraldajana. Peale Ethnofonikul osalemist on ta juhendanud Eesti, Inglismaa ja Saksamaa etnolaagreid ning aidanud organiseerida ka mitmeid etnosid. Ta on ka üks ETNO Tuneesia loojatest, mille esimene laager peaks toimuma järgmisel aastal. Sami elab hetkel Saksamaal Tübingenis, kus ta mängib perkussiooni, kitarri ja laulab. Lisaks Pirates of the Neckaribbeanidega Tübingeni tänavatel Alžeeria ja Prantsuse muusika mängimisele on ta peamine projekt maailmarändurite duo "Vilma ja Sami" koos Soome laulja-laulukirjutaja Vilma Talvitiega.

ELUOLU

Ööbime turismitalus, magamine voodites. Süüa teeme ise. Peakokaks on meie laagri peakorraldaja Margit ning abikokkadeks osalejad ise. Iga päev saame ühe (või mitme) osaleja poolt kaasa toodud retsepti järgi süüa tema kohalikku toitu. Selleks palume juba registreerimisel anda meile teada, kas sinu toit sobiks hästi lõuna- või õhtusöögiks, on pigem tugev soolane eine või hoopis magustoit.

ASUKOHT

Laager toimub Lõuna-Eestis, mis on lähimast lennujaamast (Tallinn) umbes 3 tunni autosõidu kaugusel. Selleks, et kõik ikka õige koha üles leiaks, kohtume me kõigi osalejatega hoopis Viljandis! Et saaksid juba varakult oma logistika osas plaane teha, siis anname teada, et kohtume 28. jaanuaril kell 10.00-11.00 Viljandis Pärimusmuusika Aidas (Tasuja pst 6). Samuti soovime, et sa ei lahkuks laagrist varem kui 5. veeruaril. Orienteeruvaks Viljandisse saabumise kellaajaks on 15.00, kust saavad kõik osalejad vajadusel ise sadama või lennujaama poole liikuda. Igaks juhuks mainime ka, et veebruaris on Eestis tavaliselt lumi maas ja külmakraade võib olla 0 kuni -25°C. Eks näis, mis sel aastal tulemas on. Igal juhul on toas soe. Turismitalu kodulehekülg: https://www.kiidi.ee/et/

LAAGRI TASU JA REGISTREERIMINE

  • Laagris on kokku 25 kohta. Ootame osalema pillimängijaid ja lauljaid vanuses 18-30 eluaastat.
  • Kursuse tasu on 220 €. Hinnas sisaldub:
  • Laagri jooksul toimuvad bussisõidud
  • Toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, lõunaoode, õhtupala)
  • Majutus laagri ajal. Kui saabud Eestisse juba 27. jaanuaril ja oled hädas öömaja leidmisega, siis anna meile aegsasti teada ja me aitame sind. Vajadusel saab ööbida Eesti Pärimusmuusika Keskuses.

    NB! Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi. Anname sulle hiljemalt detsembri lõpuks teada, kas oled nimekirjas või mitte. Kindlasti registreeru ja anna endast teada!
    Lisainfo ja küsimuste puhul kirjuta eestietno@gmail.com

Talve Eesti ETNO 2022

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

 

_______________

ETNO on rahvusvaheline muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades omandatakse kuulmise teel erinevatest maadest pärit muusikapalu. Iga päev õpitakse 3-4 riigi esindajatelt üks lugu või laul, mida hiljem üheskoos seatakse ja kontsertidel ette kantakse. Idee on anda laagris osalevatele noortele muusikutele tükike teiste kultuuride muusikast ning võimalus luua tulevikuks kasulik võrgustik üle maailma. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri korraldajad, juhendajad ning vabatahtlikud.

Maailma kõige esimene ETNO toimus aga 1990. aasta suvel Rootsis Dalarnas. Nüüdseks korraldatakse ETNO laagreid väga erinevates paikades üle maailma. Neid koordineerib Jeunesses Musicales International (JMI) organisatsioon, mille liige on ka Eesti ETNO. Rohkem infot ETNOlaagrite kohta leiad: https://www.ethno-world.org/ ja http://jmi.net/programs/ethno

Eestis on ETNO laagrid toimunud igal suvel alates 1997. aastast. Kaks tollast rahvamuusika eriala tudengit – Krista Sildoja ja Tuulikki Bartosik – "sattusid" 1997 aasta juuli alguses Rootsi Faluni ETHNO laagrisse. Sellest kogemusest sündis suur soov teha ise midagi sarnast oma kodumaal. Nii toimuski samal aastal 20.-24. juulini Viljandis esimene sellelaadne pärimusmuusika õppelaager Noorte Moosekantide Pillimängupäevad, mis eelnes Viljandi pärimusmuusika festivalile. Ühiselt esineti ka 1997. aasta Viljandi pärimusmuusika festivalil. Alates 2000. aastast nimetatakse laagrit nimega Eesti ETNO. Laagri ajaloo kohta leiad rohkem infot SIIT.

Eesti Pärimusmuusika Keskus korraldab hetkel ETNO laagreid nii lastele kui ka noortele. Laste ETNO ootab 10-16-aastaseid lapsi ja noori ning Eesti ETNO noori vanuses 16-30. Laste ETNOs õpitakse peamiselt eesti pärimusmuusikat, Eesti ETNO laagris saab õppida ja mängida palju erinevate rahvaste pärimusmuusikat.
Meil on alati väga hea meel nende laste ja noorte üle, kes laagrisse tulevad. Nende loomingulisus, rõõmsameelsus, avatus ja pillimänguoskus äratab suurt aukartust. Laagrist saavad nad kaasa väga tugeva emotsiooni ja avarama maailmavaate, sest nad leiavad mõttekaaslasi, saavad uusi loomingulisi impulsse ja inspiratsiooni edaspidiseks eluks ning pillimänguks. Paljude jaoks on ETNO laagris osalemine elumuutev sündmus. Kes korra käinud, soovib kindlasti uuesti tulla!

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised