Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Laste ETNO 2021

Tere tulemast VI Laste ETNO laagrisse 16.–23. juulil 2021*!

Laste ETNO laager on suunatud noortele muusikasõpradele vanusevahemikus 12–16 aastat, kes tunnevad suuremat huvi pärimusmuusika vastu ja mängivad heal tasemel pilli (vähemalt 5 aastat kogemust). Korraldajad valivad laagrisse osalejaid vastavalt pilligruppide mahutavusele ja huviliste pillimängutaseme järgi. Ootame laagrisse neid lapsi-noori, kel on suur soov mängida pilli ja õppida uusi lugusid! 

ETNO on muusikalaager, kus osalejate endi poolt läbi viidud õpitubades õpitakse üksteiselt kuulmise teel kodukandist pärit pillilugusid ja laule. Laagris tutvume eesti pärimusmuusika mitmekülgse maailmaga, mis on köitev ning inspireeriv nii uutele tulijatele, kui ka pärimusmuusikaga juba lähemalt tuttavatele. Iga päev omandatakse mitmeid lugusid, mida hiljem juhendajate abiga seatakse ning kontsertidel ette kantakse. Kogu õpitubade süsteemi ja õppeprotsessi aitavad ellu viia laagri juhendajad: Katariina Tirmaste, Kärt Tambet, Miina Adermann, Mattias Tirmaste, Martin Kullamaa ja Mats Piho.

Laagris saad nautida ühiseid õpitubasid, loomingulisi ülesandeid, tantsu- ja lõkkeõhtuid, vaba lava kontserte, väljasõite, erikülalisi jne.

Ühiselt antakse tänukontsert Kärstna rahvale ja minnakse külla Eesti ETNOle, kellega koos toimub kontsert Kõpu laululaval. Koos veedetud ajale panevad vägeva punkti meie oma kontserdid Viljandi pärimusmuusika festivalil! Sel aastal saame festivalimelust osa kaks päeva.

Tule laagrisse puhanud, terve ja rõõmsana! Nii saame üheskoos nautida põnevat muusikakirjut laagriaega!

*Korraldajad jätavad õiguse vastvalt vajadusele muuta laagri kuupäevi

ELUOLU

16.–22. juuli laagerdame Kärstna mõisas:

  • Süüa saame 3 korda päevas + õhtupala 
  • Magamine on oma madratsite ja magamisasjadega klassiruumide põrandal (ühes ruumis 7-15 inimest)
  • Pesemine toimub lähedal asuvas Kärstna spordihoones

22. juulil liigume Viljandisse, kus algab Viljandi pärimusmuusika festival. 

  • Festivali ajal on meie koduks ja ööbimispaigaks Viljandi Kesklinna Gümnaasiumi spordihoone (Uueveski tee 1). Seal on võimalik ööbida kuni 24. juuli lõunani (kl 12ks peavad vanemad järgi tulema, eelneval kokkuleppel)
  • Kuna festival on suur, siis tuleb igaühel olla tähelepanelik reeglite osas ning järgida juhendajaid, et saaksime kõik turvaliselt festivalist osa! 

LAAGRI TASU JA REGISTREERUMINE

Kursuse tasu on 230 €. Hinnas sisaldub:

  • õppetöö ja vaba aja tegevused, materjalid
  • laagri jooksul toimuvad bussisõidud
  • toitlustamine laagri ajal (hommiku-, lõuna-, õhtusöök, õhtupala)
  • majutus mõisas 
  • festivali esineja kaelakaart, mis tagab vaba sissepääsu kõikidele kontsertidele. (NB! Sisekontsertidele tuleb soetada 2 € pilet) 

Registreerumine algab 1. märtsil, selleks tuleb täita vastav vorm.

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 1. aprilliks. Registreerudes pärast 1. aprilli, saadetakse kinnitus kahe nädala jooksul.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Ettemaks garanteerib koha laagris!
Ülejäänud 200 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 1. juuniks 2021. Makse selgituseks tuleks märkida "Laste ETNO 2021" ja lapse nimi.

Laste_ETNO_2020.jpg

LAAGRI KORRALDAJAD

Margit Kuhi (laagrijuht)

Margit on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži rahvamuusika eriala ning õpetanud ja loonud peale seda Raplamaal pärimusmuusikute uut põlvkonda. Seepärast hakkas ta korraldama 2001. aastast Kandlekoja laste ja noorte PÄRIMUSA laagreid ning erinevaid koolitusi-kursuseid ja õpitubasid igas vanuses huvilistele.

Eesti ETNO laagrit on ta  juhtinud aastast 2009 ning algne aukartus on asendunud kindluse ja jätkuva põnevusega, kuna suur rõõm on noortest andekatest muusikutest, kes igal aastal kokku tulevad ning üksteist inspireerides ETNO-maailma loovad.

Kärt Suurlaht (sotsiaalmeedia, korraldus)

Kärt on rõõmsameelne Viljandi kultuuriakadeemia tudeng, keda on kogu elu saatnud muusika. Väiksena ei puudunud ühestki tema suvest pärimusmuusika laagrid. Eriti meeldejäävateks kogemusteks oli osalemine Eesti ETNO laagrites 2018. ja 2019. aastal. Pärimuslikke viise on Kärt mänginud väikekandlega, kuid muusikakoolid on ta läbinud kromaatilise kandle ja klaveriga, mille repertuaari kuulub ka klassikalist muusikat. Viimasel ajal pakub Kärdile huvi muusika korralduslik pool, mille tõttu asusi ta hiljuti õppima kultuurikorralduse erialale. Lisaks muusikale naudib ta ka sulgpalli mängimist.

Laste ETNO 2021 registreerumine

Kinnitus laagrisse saamiseks saadetakse hiljemalt 1. aprilliks. Registreerudes pärast 1. aprilli, saadetakse kinnitus kahe nädala jooksul.

Saades laagrijuhi kinnituse laagris osalemise kohta, palume kanda tagastamatu garantiisumma 30 € MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskuse arveldusarvele SEB pangas EE691010220008039018. Ettemaks garanteerib koha laagris!
Ülejäänud 200 € peab olema laekunud Eesti Pärimusmuusika Keskuse arvele hiljemalt 1. juuniks 2021. Makse selgituseks tuleks märkida "Laste ETNO 2021" ja lapse nimi.

*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*

Lisainfo:
lasteetno@gmail.com
+372 5568 7474

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised