Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Haridusprogramm põhikoolidele

K.Kruuslas HP1

Jõulud Pärimusmuusika aidas

Eesti Pärimusmuusika Keskus pakub põhikooli õpilastele ja pedagoogidele õppekava toetavat pärimusliku sisuga kontsert-etendust, mille lisaväärtuseks on teadmiste kinnistumist võimaldavad õpitoad. Tule veeda talvises Viljandis päev muusika ja mängude seltsis ning tutvu Eesti Pärimusmuusika Keskuses leiduvate võimalustega!

Nii kontsert-lavastus kui õpituba on kestusega 45 minutit. Haridusprogrammi külastusel on võimalik rakendada Kultuuriranitsa toetust. Soovi korral on grupile võimalus Aida kohvikust tellida ka lõunasöök.

Pilet:
Kontsert-etendus: 10 € / õpilane
Kontsert-etendus + õpituba: 15 € / õpilane
*Õpetaja ja kuni kolm saatjat tasuta. Õpetajalt/saatjalt ei eeldata osalust. 

I põhikooli aste*: “Seitse tähte taeva’assa” - Lee Taul ja Merike Paberits
11. detsember kell 11:00

Kuidas maailm valmis sai? Kuidas sündisid päike, kuu ja tähed? Kes on Tähemõrsja või müütiline suur härg? Merike Paberits ja Lee Taul avavad saladuste laeka ning toovad rahvatraditsioonist nopitud lugude ja laulutekstide abil lavale varjuteatri elemente sisaldava kontsert-etenduse. Lavastuse käigus saavad lapsed ühes muusikutega laulda ja kuulda, mis häält teevad erinevad rahvapillid.

*Etendus on sobilik ka lasteaia vanematele rühmadele. 

2023 05 04 16.12.53

 

II põhikooli aste: “Vana aja jõulud” - Annika Mändmaa ja Kulno Malva
12. Detsember kell 11:00

Jõulupühad on vanarahvale olnud üks suur koosolemise aeg, kus mängiti, lauldi ja vesteti lugusid. Kahe peale kokku saab kontserdil kuulda pea kõiki eesti rahvapille. Pooled neist on pillimeeste endi meisterdatud. Kontserdil saab koos laulda nii meeste- kui naistelaule, lõpuks veame pika ussina lapsed labajalavalssi tantsides edasi õpitubadesse. Loomulikult tuleb külla ka Jõulusokk, kes vempe ja vigureid teeb ning noorelt kuulajalt ülesandeid nõuab.2023 05 04 16.19.18

 

III põhikooli aste “Füüsikata pole muusikat” - Silver Sepp ja Jaak-Albert Metsoja
13. Detsember kell 11:00

Pärimusmuusik ja helileidur Silver Sepp näitab laval enda meisterdatud pille ja hoogsas mõttevahetuses reaalainete õpetaja Jaak-Albert Metsojaga arutatakse, mis on ühist matemaatilistel võrranditel ja Silveri naelapillil. Püütakse vastust leida ka küsimustele, kas vanarahvas oskas tõesti õhtuse akustika pealt homset ilma ennustada; mis vahe on merelainel ja helilainel; kuidas erinevates rahvapillides üldsegi heli tekib ja mis muusikat võib leida vanaisa kuuri alt.2023 05 04 16.21.50

Õpitubadesthttps://www.folk.ee/meist/koolitused/opitoad

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised