Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Koolitus
Väikekannel algajatele Tartus

16. september, 2022 -
26. mai, 2023

Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts, Pepleri 27, Tartu

18:00

Kui pillimänguga juba algust teha, siis ikka selle eesti kõige vanema rahvapilliga, väikekandlega! See pill kõlab hästi, kui tõmbad ainult ühte keelt ja pealtnäha ei olegi midagi rohkem vaja teha. Siiski on väikekandle mängimiseks mitmeid erinevaid viise ja tehnikaid, millega saab tutvust teha just algajate kursusel. 

Kursusel tutvume erinevate pillimängutehnikatega, mängime lugusid Eestist ja kaugemalt. Pillimängimise juures pöörame tähelepanu sellele, kuidas hoida instrumenti süles ja milline on õige käteasend. Tutvume väikekandle ajalooga. Näeme ja kuuleme erinevaid kandleid, mida Eestimaal on mängitud enne ja nüüd. Õpime, kuidas hoolitseda oma pilli eest, kuidas vahetada keeli. 

Kursus toimub Eesti Pärimusmuusika Keskuse ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse koostöös.

Juhendaja Henrika Trave on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemias pärimusmuusika eriala ja hetkel tegutsev pärimusmuusikaringi juhendajana ning valdkonna edendajana Elvas. Väikekannelt on Henrika mänginud 17 aastat ning ta on olnud ka juhendaja rollis. Lisaks on Henrika noorte hulgas väga populaarse pärimusmuusikalaagri Eesti ETNO üks korraldajatest.

Ajakava:
Kursus toimub reedeti kell 18.00-19.30 Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi ruumides, Pepleri 27, Tartu. Täpsed kuupäevad teeme teatavaks augustis. 

  

ÕPPEKAVA

 

 

REGISTREERU 

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised