Teksti suurus

Kontrastsus

×

Menüü

Aida fuajees avatud näitus "Koos+kõla"

Näitusele on välja pandud valik Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli rahvusliku puutöönduse ja tekstiili erialade õpilaste õppetöid

n2itusNäituse korraldajad ütlevad ise oma väljapaneku kohta järgmist:

Oleme seadnud eesmärgiks säilitada, taaselustada ja tutvustada eesti esemelist pärandit ning sellega seotud teadmisi ja oskusi. Meie huvi ja soov on siduda see loovalt tänapäevaga.

Tekstiiliõppes on rõhk kohaliku tekstiilitooraine – villa ja lina – tundmaõppimisel ja seetõttu on ka enamik õppetöö käigus tehtud töödest valminud just neist materjalidest. Näituse tööde juures on inspiratsiooniallikatena kasutatud Eesti erinevate etnograafiliste piirkondade esemeid, värvilahendusi ja töövõtteid. Meie õppes on oluline osa pärandoskuste säilitamisel ja taaselustamisel. Vilumuse saavutamiseks on nii silmkoelised laba- ja sõrmkindad kui telgedel kootud kotikangad sobivad ülesanded. Silmkoelised kalad on mängulisem teema, siin on õpilastel võimalik rakendada oma loovust ja kasutada erinevaid kudumisvõtteid.

Rahvusliku puutöönduse erialal on samuti rõhuasetus erinevate pärandoskuste õppimisel ja säilitamisel. Väljapandud tööde hulgas on erinevad õõnesnõud ning painutatud esemed, samuti taastatud vana mööbel ning käsitsi valmistatud tööpingid.

Näitus on vaatamiseks aida fuajees ja klaasosas kuni aprilli lõpuni

Parima veebikogemuse saavutamiseks kasutab see veebileht küpsiseid.

Loe rohkem meie privaatsuspoliitika kohta siit.

Luba küpsised