Text size

Contrast

×

Menu

Tantsumaja: pärimusmuusika tudengid

24. January, 2019 -
30. November, -0001

Pärimusmuusika Ait

19:00

Piletid: 4 € / 6 €

Osta siit!

Tantsumaja on Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud pidude sari, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab ehedalt tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga. Iga tantsumaja algab tantsuõpitoaga, mis annab võimaluse teadjate õpetusel tantsusammegi õppida!

Jaanuarikuu Tantsumajas saab õppida Martin Villi juhendamisel Bulgaaria tantse ja Karolin Übneri ja Katariina Tirmaste juhendamisel Ungari tantse. Pärast õpitube tantsutavad teid Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika tudengid. Üles astuvad: Kerli Kislõi (torupill, trummid), Leon Allik (kitarr), Greta Liisa Grünberg (laul), Regina Mänd (viiul), Merili Kask (flööt, torupill), Susanna Viktoria Mõtsmees (torupill, flööt), Eliise Selisaar (laul), Henrik Hinrikus (lõõts, nuppakordion), Sten Aamer (mandoliin), Kelly Veinberg (viiul, laul), Lisette Kingsepp (viiul), Silver Jusilo (kitarr), Kristjan Kuusmik (oktavmandoliin), Tanel Sakrits (mandoliin), Katariina Tirmaste (flööt), Ardo Kantemus (klaver) ja Martin Vill (torupill).

Tantsimine on üks iidne ja mõnus eneseväljendamise vorm. Tantsimine on mõtlemine, tähenduse loomine ja tunnetus. Tants on suhtlemine ja suhestumine ümbritseva keskkonna ja inimestega, nii tantsupartneri kui kogu tantsuringiga. Tantsumaja on pidu, kus on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga; ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtlemises ja selles, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Tantsumaja on koht, kus tuleb hoida silmad lahti, sest head tantsijad on kuskil seal ja just neilt saab väärtuslikke nippe õppida. Avatud on puhvet suupistete ja jookidega.

19.00 Õpituba: Bulgaaria ja Ungari tantsud
20.00 jätkub tantsupidu TÜ VKA tudengite pilli järgi

rsz tudengitantsumaja

Oluline teada:
* Kontserdile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Vältimaks lapse vanuse määramisega tekkida võivaid komplikatsioone, palume kaasa võtta vanust tõendav dokument.
* Raske puudega isiku saatja pääseb meie kontsertidele tasuta.
* Meie kontsertidele ei pääse ühegi loomaga sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.

 

 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA