Text size

Contrast

×

Menu

Tantsumaja: Janusz Prusinowski Kompania

16. March, 2018 -
30. november, -0001

Pärimusmuusika ait

19:00

Pilet: 4 / 6 € - osta siit!

Märtsikuu tantsumajas tõmbab tantsu ja tralli aida suures saalis käima Janusz Prusinowski Kompania!!
Janusz Prusinowski Kompania on Poola muusikutest koosnev ansambel, kes mängib traditsioonilist Poola külaviiuldajate muusikat. Nende suurteks eeskujudeks on Jan Lewandowski, Kazimierz Meto, Józef Zaraś, Piotr ja Jan Gaca, Tadeusz Kubiak jpt Poola vanad rahvamuusikud. See on koosseis, kes kombineerib oma muusika tihedalt tantsuga, kasutades selleks nii arhailist kui ka modernsemat ja avangardset helikeelt.

Janusz Prusinowski – viiul, vokaal, dulcimer, poola akordion
Piotr Piszczatowski – baraban trumm, raam trumm
Michał Żak – flööt, klarnet
Szczepan Pospieszalski - trompet

www.facebook.com/prusinowskitrio
www.januszprusinowskikompania.pl/en/janusz-prusinowski-kompania-eng

Sündmus toimub koostöös Poola Kultuuriministeeriumiga ja "Mazurkas of the World" organisatsiooniga.

Mazurkas of the World MKiDN logoeng

Tantsimine on üks iidne ja mõnus eneseväljendamise vorm. Tantsimine on mõtlemine, tähenduse loomine ja tunnetus. Tants on suhtlemine ja suhestumine ümbritseva keskkonna ja inimestega, nii tantsupartneri kui kogu tantsuringiga. Tantsumaja on peoformaat, kus on võimalus osa saada külapeo kaasakiskuvast meeleolust koos ärksate pillimeeste ja elava pärimusmuusikaga; ehedaks tantsimiseks, unustuseni keerlemiseks ja pidulistega kokkusaamiseks, sest külade tantsuõhtud teenisid lisaks inimeste kokkusaamise eesmärgile ka kogukonna kooshoidmise eesmärki. Oma võlu on ka pillimeeste ja tantsijate omavahelises suhtlemises ja selles, kes kelle järgi hoogu minema hakkab. Tantsumaja on koht, kus tuleb hoida silmad lahti, sest head tantsijad on kuskil seal ja just neilt saab väärtuslikke nippe õppida. Avatud on puhvet suupistete ja jookidega.

Tantsumaja on Eesti Pärimusmuusika Keskuse loodud peoformaat, mis meenutab vanu häid külapidusid. Kord kuus saab vahetult tantsu lüüa, nautida külapeo kaasakiskuvat meeleolu, kuulata elavat pärimusmuusikat koos ärksate pillimeeste ja mõnusa seltskonnaga. Õppida teadjate õpetusel tantsusammegi.

Tule kontserdile ja saa -10% kohvikumenüüst! Soodustus kehtib Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuva kontserdi päeval vastava kontserdipileti esitamisel kohvikus.

For a better web experience, cookies are used on this website.

Read more about our privacy policy here

LUBA