Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Viljandi pärimusmuusika festival kutsub maailma päästma!

Eesti ühe keskkonnasõbralikuma suurürituse, Viljandi pärimusmuusika festivali korraldajad andsid ühiselt uusaastalubaduse, millega loobub iga pealik isiklikult perioodil 1. jaanuar 2019 - 31. juuli 2019 ühekordsete topside kasutamisest. Uusaastalubadusega kutsuvad korraldajad liituma kõiki festivali esinejaid ja sõpru.

Viljandi pärimusmuusika festivali rohepealik Kadri Allikmäe sõnul on festivali korraldajatele aasta aastalt järjest olulisem korraldada suursündmust keskkonnasõbralikult ja jätkusuutlikult: “Hoolime keskkonnast, enda ökoloogilisest jalajäljest ning jätkusuutlikkuse sotsiaalsetest aspektidest, et meie maakera, loodus ja festival kestaksid võimalikult kaua.”

Allikmäe lisas, et nii on festival eeskujuks ka teistele suurürituste korraldajatele, kes võiks samuti üleskutsega liituda: “Kutsume kõiki inimesi panustama sellesse, et Eestis tekkiva prügi hulka vähendada - iga tops loeb!”

Festivali korraldajad viisid oma meeskonnas läbi uuringu, millest selgus, et keskmiselt kasutab pärimusmuusika festivali korraldaja 3 ühekordset topsi kuus. Kokku jäetakse uusaastalubadusega liitunud meeskonnaliikmete poolt sel viisil kuus kasutamata keskmiselt 72 topsi, kuni juuli lõpuni üle 500 ühekordse topsi. Mida rohkem kampaaniaga liitunuid, seda enam säästetakse loodust ning jääb kasutamata ühekordseid topse.

Järjekorras 27. Viljandi pärimusmuusika festival toimub 25.-28. juulini Viljandi südalinnas ja lossimägedes. Tänavuse festivali teema on “Hea lugu!”.

Liitu üleskutsega SIIN.

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA