Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Viljandi pärimusmuusika festival avalikustab kaks esimest artisti

27. Viljandi pärimusmuusika festivalile tulevad esinema varasemate aastate publikumagnet Curly Strings ning Kanadast, Ottawa Orust pärit The April Verch Band. 1. detsembri hommikul algab ka järgmise festivali passimüük.

Curly Strings ning teiselt poolt maakera pärit viiuldaja-laulja-stepptantsija April Verchi poolt veetav trio moodustavad koostööprojekti The Heritage Projekt. Ühiskontserdil kuuleb värskes ehtes lugusid alates vanemast traditsioonilisest pärimusmuusikast kuni uue ühisloominguni. Kombatakse kahe muusikalise pärandi piire ja kattuvust, väärtustades mõlema juuri. See on põnev muusikaline rännak täis pakatavat energiat, laulu, tantsu ja rõõmu. Esitusele tulevad muidugi ka lemmiklood rahva südame võitnud Curly Stringsilt. The April Verch Band annab suvisel pärimuspeol ka eraldi kontserdi.

Tavapäraselt detsembri algul Piletilevi keskkonnas müüki tulevasse piletivalikusse kuuluvad sarnaselt eelmisele aastale festivalipassid ja päevapassid, mis vahetatakse festivalil käepaela vastu ning tagavad õiguse külastada festivali vastavalt kas kõigil neljal või ühel päeval. 13–26-aastastel õppivatel noortel on võimalik soetada noortepass ning vanematel kui 65-aastastel festivalihuvilistel seeniorpass.

Festivali piletimüügipealiku Anu Rannu sõnul on parima hinnaga passe ka sel aastal piiratud koguses ja seetõttu soovitab fännidel kiirustada: “Kuigi tõeliselt paljud on piletimüügi algust pikisilmi oodanud, võib juhtuda, et soodsa hinnaga passe jagub vaid kõige kiirematele.” Rannu tunneb heameelt, et Viljandi pärimusmuusika festivali publiku hulgas on erinevaid põlvkondi ja tänavu saab rõõmustada neid, kelle vanus on 65 eluaastat või enam. “Alates 2014. aastast oleme pakkunud sooduspassi õppivale noorele ja nüüd pöörame tähelepanu eakatele, pakkudes neile soodsamat võimalust festivali külastamiseks.”

Järjekorras 27. festivali teemaks on “Hea lugu!”, mis võtab fookusesse põnevad ja tähendusrikkad lood. Nii tuuakse eeloleval suvel Viljandisse kokku muusikud ja jutuvestjad, kelle kunst hea loo – olgu selleks maagiline meloodia, mõnus muinasjutt või magus mõistujutt – jutustamisel on eriti kõrge.
XXVII Viljandi pärimusmuusika festival toimub 25.–28. juulil 2019.

 
Heli Luik
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Kommunikatsioonijuht
+372 5822 6500
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

IMG 1191 Edit

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA