Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Filter

Uued pärimusansamblid alustavad teed festivalile.

Eesti Pärimusmuusika Keskuse korraldatud start-up-bändide konkursile registreerus 18 noort, kellest moodustus neli ansamblit, kes nüüd hakkavad tublisti tööle, et 30-minutilise kavaga XXVI Viljandi pärimusmuusika festivalil üles astuda.

Start-up-bändide konkurss on loodud, et aidata noori muusikuid ja anda võimalus saada esinemiskogemus suurel laval. 18 noort, vanuses 10-23, jagati nelja ansamblisse ning esimene kohtumine on 19. mail. Päeva jooksul tutvutakse omavahel, tehakse proove ja vajadusel suheldakse EPMK töötajatega, kes kõik nõu ja jõuga abiks on. Enne, kui festivali Rohelisel laval kava esitatakse, kohtuvad noored Viljandi Pärimusmuusika Aidas korra veel.

Merike Paberits, Eesti Pärimusmuusika Keskuse hooaja programmijuht, usub, et osalevad noored on kõrgel tasemel ja loodab põnevale protsessile ning ägedale tulemusele. “Paljud osalejad on meile juba tuttavad nii Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, kui näiteks Suurelt Üleriigiliselt Võistumängimiselt. Kuigi kogemus ja vanus on erinev, siis motivatsioon ning huvi on kõigil ühine ja see on pinnas, et saaks tekkida põnev ning mitmekülgne kava,” kommenteeris Paberits.

“Kes ja mis ajal esineb, on veel lahtine, laseme kõigepealt noortel kohtuda ja teineteisest inspireeruda. Välistada ei saa sedagi, et mõnda bändi näeb juba festivalil mitmel korral ning edaspidigi veel,” lisas Merike Paberits tulevikuplaanide kohta.

Start-up-bändide konkursi kohta leiab rohkem infot festivali koduleheküljelt:

http://viljandifolk.ee/festival/start-up-bandide-konkurss

Merike Paberits

+372 53 490 015

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA