Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Folgi ja hip-hopi kohtumispaik: Tintura andis koostöös telenäo Vladislav Koržetsiga välja singli oma peagi ilmuvalt debüütalbumilt

Folgi ja hip-hopi kohtumispaik: Tintura andis koostöös telenäo Vladislav Koržetsiga välja singli oma peagi ilmuvalt debüütalbumilt

Ansambel Tintura, kelle muusikas põimuvad erinevate maade rahvamuusika, vinüülide krõbin ja hip-hopi rütmid, on välja andnud esimese singli oma peagi ilmuvalt debüütalbumilt „Ebaõiglase uni“. Singel, mis kannab nime „Sõnum“, on valminud koostöös legendaarse telenäo, humoristi ning kirjaniku Vladislav Koržetsiga. Nimelt on loo sõnad pärit Koržetsi 2016. aastal ilmunud luulekogult „Laulud või nii“. Ühekoos sai Koržetsi kalarestoranis Kalambuur üles filmitud ka singli promovideo.

Ansamblitest Estonian Voices, Levski ja Paabel tuntud muusik Arno Tamm on Tinturat kirjeldanud kui suurepärast näidet ajastu- ja žanriülesest muusikast. „Laenud ja sämplid fonoteegist, peen ja tundlik pillimäng ning siiras ja isiklik laulmine on Tintura muusikalise maailmapildi keskmes. Mõtteliselt saavad siin kokku globaliseerunud inforuum ja traditsiooniteadlik, ent pidevas arengus olev esteetika, kus põhjamaine kulg kohtub Balkani kire ja Aafrika rütmidega,“ kirjeldab Tamm bändi värsket loomingut.

Mai alguses suundub Tintura koos ansambliga Puuluup ka plaadiesitlus tuurile, mille raames astutakse 4. mail üles Genialistide klubis Tartus, 5. mail Von Krahlis Tallinnas ja 10. mail jazziklubis Jasm Viljandis.

Tintura singlit „Sõnum“ on võimalik soetada SIIT ja SIIT. Lisaks saab Tinturat kuulata ka Soundcloud'is.

Singel Youtube'is:
https://youtu.be/oXOteSkBQVU

Tintura ning Vladislav Koržetsi koostöös valminud promoklipp:
https://youtu.be/EHMnwBvX0_8

Lisainfo:

Laura Kurs
Pressiesindaja
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA