Text size

Contrast

×

Menu

Upcoming events

Eesti pärimusmuusikat käis New Yorgi Eesti Majas kuulamas rekordarv inimesi!

New Yorgi Eesti Majas toimusid järjekordsed kultuuripäevad, mille raames ka pärimusmuusika kooslus Duo Malva & Priks külastasid “suurt õuna” ja võib julgelt öelda, et hullutasid kohalikku eestlaste kogukonda sajaga! Kontserdile tuli kohale vähemalt 100 inimest ja pärast kontserti toimus jämm koos setode ning teiste kohalike pärimusmuusikutega ning vähemalt 200 inimese osalusega!

 

Kadri Napritson-Acuna, kultuuripäevade peakorraldaja, toibub toimunud möllust siiani, aga peab kontserti täielikuks õnnestumiseks: "Duo saalitäituvuse pärast muretsesin ma tegelikult kõige rohkem. Mitte sellepärast, et nad poleks head, vaid just vastupidi - nad on lihtsalt super head, kuid kohaliku publiku jaoks siiski tundmatud. Mitte ainult ei saanud me saali rahvast täis, me saime erinevad generatsioonid eufooriast põrandale koos tantsima. Sellist asja pole ei minu korraldamise ajal - ning väidetavalt ka juba viimased paarkümmend aastat New Yorgi Eesti Majas juhtunud."

 

Kristjan Priks, duo liige, rõõmustab tantsijate rohkuse üle ning loodab naasta, et folgimöllu veel teha: “Mind üllatas, kui palju eestlasi Eesti Majas käib, silmatorkavalt palju oli noori. Meie kontserdi ajal olid just noored need, kes ei jäänud toolidele istuma, vaid tulid lava ette tantsima ja tõmbasid rahva endaga kaasa ning ei tahtnud meid lasta ära minna. Imestati meie ettearvamatu võimsuse ja hea soundi üle, mõned kahtlustasid isegi, et muusika tuli plaadilt. Ilmselt pakkusime sealse rahva jaoks midagi uudset ja huvipakkuvat, millega hästi kaasa tuldi ja palju käidi pärast kontserti ka pille vaatamas ja küsimas, kuidas neist selline heli välja tuleb. Saime ka kutseid järgmiste kontsertide andmiseks.”

 

Eesti Vabariigi Peakonsulaadi kultuurireferent New Yorgis Jaanika Peerna lisas eelnevatele: "Duo Malva & Priks: Vinge energiaga duo, kes keerutas hinge ja keha isegi istudes. Mis siis veel keset tantsupõrandat olemisest rääkida?!"

 

Duo Malva & Priks on eksperimentaalne Eesti pärimusmuusika kollektiiv, kes armastab mürgeldada akordionil ja trummidel.

Järgmisena saab duo muusikat nautida juba homme, 6. aprillil Tallinn Music Week raames peetaval Viljandi pärimusmuusika õhtul Vabal Laval. Järgmisel nädalal tuuritab duo mööda Eesti rahvamaju, 10.-14. aprillil saab kuulda folgimöllu Märjamaal, Mõnistes, Kärdlas ja Aruväljal.

 

48 aastat toimunud Eesti kultuuripäevad New Yorgis on üks olulisemaid kultuurisündmusi Põhja-Ameerikas ning sel aastal oli fookus loomulikult Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval.

 

Rohkem infot:

 

www.facebook.com/estonianculturaldays/

www.malvapriks.com

www.folk.ee

 

Kristjan Priks

+372 516 7730

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

COOKIES_MAIN_TEXT

COOKIES_SECONDARY_TEXT SIIT

LUBA